Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie. Rozpoczął się nabór

Małgorzata Klimczak
Technikum Technologii Cyfrowych to jedna ze szkół, które powstały w Szczecinie w związku z reformą oświaty

Technikum Technologii Cyfrowych powstaje w budynku obecnego Gimnazjum nr 6 przy ul. Niemierzyńskiej. Proponuje zawód technik informatyk w dwóch specjalizacjach: internet rzeczy oraz aplikacje mobilne i internetowe.

Technikum ściśle współpracuje z sąsiadującym Techno-parkiem Pomerania - organizacją wspierającą rozwój firm informatycznych. Dzięki temu ma kontakt z przedsiębiorcami, którzy nie tylko współtworzą nowoczesny program nauczania i prowadzą praktyczne zajęcia z uczniami, ale także oferują im praktyki i staże we własnych firmach. Ponadto w zakresie praktyk zawodowych szkoła będzie współpracować z Klastrem IT zrzeszającym ponad 80 firm informatycznych ze Szczecina i regionu.

- Jesteśmy w trakcie przygotowywania 4 nowych pracowni informatycznych oraz tworzenia i opracowywania programów nauczania - mówi Ewa Dobrzycka, dyrektor szkoły. - Musimy zdążyć ze wszystkim, żeby pod koniec wakacji pracownie były już gotowe.

Do 21 czerwca uczniowie mogą składać dokumenty do nowo powstającej szkoły.

- Powstaną u nas pracownie do zajęć z sieci komputerowych, urządzeń techniki komputerowej, związane z montażem i naprawą sprzętu komputerowego oraz ogólna pracownia informatyczna, programowania i grafiki komputerowej - mówi Jarosław Wochowski, nauczyciel przedmiotów zawodowych. - Zamierzamy stworzyć 60 nowoczesnych stanowisk komputerowych wyposażonych w nowoczesne oprogramowanie, tablety, minikomputery, drukarki 3D. Staramy się wyjść naprzeciw nowym technologiom.

Technikum zostało objęte patronatem sąsiadującego Technoparku Pomerania. Pod okiem takich firm jak: Meelogic, SoftVig, Sagra Te-chnology i Teonite nasi uczniowie będą zdobywać nowe umiejętności z zakresu IT. Otrzymają także szansę realizowania tam praktyki zawodowej i korzystania z bazy dydaktycznej oraz zaplecza technologicznego.

Internet rzeczy

To pierwsza specjalizacja w TTC. Naukowcy szacują, że do 2020 roku będzie ponad 26 miliardów urządzeń podłączonych do internetu. Internet rzeczy może sprawić, że nasze życie będzie dużo prostsze poprzez wyręczenie nas z wykonywania niektórych rutynowych czynności, jak np. zakupy żywności, zarządzanie domem czy rodzinnym kalendarzem. Równocześnie największym wyzwaniem tej technologii jest zapewnienie prywatności zbieranych informacji oraz zachowanie kontroli nad miliardami urządzeń - tak, aby były one nie tylko użyteczne, ale też bezpieczne w użyciu.

Aplikacje mobilne i internetowe

Druga specjalizacja dotyczy powiększającego się z dnia na dzień rynku aplikacji internetowych i mobilnych, próbując zaspokoić potrzeby użytkowników na całym świecie związane z szybkim dostępem do danych, wygodnym tworzeniem własnych treści oraz dzieleniem się nimi z innymi. Uczniowie dowiedzą się, jak łączyć komputery i urządzenia mobilne na co dzień.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polacy chętniej sięgają po krajowe produkty?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto