Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tablice rejestracyjne w barwach Floating Garden? Sprawdziliśmy, czy to możliwe

Redakcja MM
Redakcja MM
Była mistrzyni Europy w siatkówce Maria Liktoras, podczas wizyty w redakcji wpadła na pomysł, żeby Szczecin wyróżnić tablicami rejestracyjnymi w barwach Floating Garden. Sprawdziliśmy, czy jest to możliwe.

Andrzej Kus
[email protected]

Przez ostatnie lata Szczecin konsekwentnie próbuje ocieplić wizerunek wdrażając markę Floating Garden. Jednym z elementów tego projektu jest System Informacji Miejskiej. Efekty są naprawdę pozytywne. W niektórych miejscach, szczególnie w centrum miasta, ustawiono już tablice w nowych, szczecińskich barwach z nazwami ulic. Zwolenniczką takiego rozwiązania jest radna miejska, była siatkarka reprezentacji Polski, mistrzyni Europy z 2003 roku Maria Liktoras. Podczas odwiedzin naszej redakcji zaproponowała kolejne ciekawe rozwiązanie.

– Skoro mamy tablice na ulicach, warto się zastanowić, czy nie wydawać w takich barwach tablic rejestracyjnych. Nie wiem, czy jest to zgodne z prawem, ale z pewnością dodałoby naszemu miastu jeszcze więcej uroku – powiedziała.

Rzeczywiście polskie prawo nie dopuszcza takiej możliwości. Jednak urzędnicy ze szczecińskiego magistratu rozważają zupełnie inny pomysł, który będzie doskonałą promocją Szczecina. Również dotyczy on szczecińskich kierowców.

– Rocznie wydajemy ponad 40 tysięcy tablic rejestracyjnych – powiedział nam Dariusz Wołoszczuk z urzędu miasta. – Myśleliśmy już nad tym, jak wykorzystać to marketingowo. Jest pomysł, by wraz z takimi tablicami kierowcy otrzymywali ramki do nich w barwach floating garden. Póki co jednak jest to jednak w fazie ustaleń. Jest jeden znaczący problem: przede wszystkim brakuje w budżecie pieniędzy na produkcję.

Tymczasem Szczecin dalej kontynuuje wdrażanie SIM. Miasto podpisało już umowę na zaprojektowanie kolejnych elementów tego systemu. Projektanci mają na to czas do 10 października. Do tego czasu mają powstać projekty tablic z numerami budynków.

Projekty zostaną wykonane dla wszystkich obiektów należących do miasta, spółek miejskich w tym budynków mieszkalnych czy urzędów. Zaprojektowanych zostanie ok. 2500 tabliczek.

Projektant ma m.in. obowiązek uzyskać zgodę konserwatora zabytków na umieszczenie tabliczek na wskazanych budynkach.

– Zaprojektowane zostaną także wszystkie warianty dla pozostałych obiektów w Szczecinie, właściciele których będą mogli wykorzystać je jeżeli zdecydują się na oznakowanie obiektu zgodnie z SIM. Będzie też 68 tablic informacyjnych o szczególnych, wartych odwiedzenia miejscach w Szczecinie. 13 tablic umieszczonych zostanie na kamienicach, w których mieszkali znani szczecinianie (m.in. Helena Majdaniec czy Janina Szczerska) oraz 55 tablic zamontowanych m.in. na Złotym Szlaku Turystycznym oraz na Miejskim Szlaku Turystycznym. Ostatnim elementem, który zostanie zaprojektowany, będą tablice kierunkowe dla kierowców wskazujące ważne obiekty i zabytki. Etap ten kosztuje 400 tysięcy złotych – podsumowuje Wołoszczuk.

Moje Miasto Szczecin www.mmszczecin.pl on Facebook

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto