Szczypiornistki Pogoni awansowały do Superligi! (zdjęcia)

ŁowcaMotyli
ŁowcaMotyli
Piłkarki ręczne Pogoni Szczecin wygrały przed własną publicznością ze Spartą Oborniki Wlkp. i tym samym awansowały do najwyższej klasy rozgrywek - PGNiG SUPERLIGI. Po emocjonującym spotkaniu nasze szczypiornistki wygrały: 41:22

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando szczecińskiej drużyny. Szczelnie w obronie i skutecznie w ataku - to przepis na zwycięstwo i awans do ekstraklasy. Pogoń skupiona od 1 minuty przede wszystkim wykorzystywała atut własnego boiska i „ósmego zawodnika drużyny” – kibiców, którzy w dniu dzisiejszym stawili się bardzo licznie w hali, a swoim dopingiem, nieśli szczecinianki do zwycięstwa.

Skutecznie w obronie, celnie w ataku – to zdecydowanie najlepsze spotkanie tej rundy w wykonaniu naszej żeńskiej drużyny. W końcu można było dostrzec pełne zaangażowanie, zespołowość, oraz co najważniejsze – skuteczność. Szczypiornistki Pogoni Szczecin wygrywając trzecie z rzędu trudne spotkanie, udowodniły, że aspiracje gry w ekstraklasie są w pełni uzasadnione.