Szczecińskie sukcesy na Mistrzostwach Europy Mikrolotów

Redakcja MM
Redakcja MM
Dariusz Kędzierski i Anja Tatarczuk (Aeroklub Szczeciński) wywalczyli w klasie samolotów brązowy medal.

Nasi reprezentanci startowali na samolocie 3xtrim, produkowanym w Bielsko-Białej.

Rozegrano łącznie 15 konkurencji, w piątek 3 konkurencje zostały odwołane ze względu na pogodę.

- Mierzyliśmy się z nawigacją, precyzją oraz zadaniami ekonomicznymi i prędkościowymi - mówi Anja Tatarczuk. - Polacy w klasyfikacji drużynowej zajęli wysokie, jak na 6 startujących załóg, czwarte miejsce.

Pozostałe miejsca Polaków: rodzeństwo Jurkiewiczów, w klasie motolotni dwuosobowych zdobyło wicemistrzostwo Europy, bracia Ruks na motolotni – 5 miejsce, M. Szurgot i M. Jarmuszczak na samolocie 7 miejsce, oraz 12 i 15 lokatę w klasie motolotni jednoosobowych.

W zawodach wystartowało łącznie 12 krajów, wystawiając 58 załóg. W klasie samolotów udział wzięło 17 drużyn. Polacy do ostatniego dnia walczyli z Hiszpanami o brązowy medal.