Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt Basta! szykuje kolejny protest

Robert Duchowski
Robert Duchowski
W ramach kampanii Szczecin bez futra inicjatorzy protestu będą ...
W ramach kampanii Szczecin bez futra inicjatorzy protestu będą ... Robert Duchowski
W ramach kampanii Szczecin bez futra inicjatorzy protestu będą domagać się zamknięcia Pracowni Hodowli Zwierząt Futerkowych na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.

Basta! chce też zaprzestania nauczania przedmiotów Futrzarstwo oraz Utrzymywanie i hodowla zwierząt futerkowych.

Protest odbędzie się 1 października o godzinie 11:40 przed Halą Opery na Zamku przy ul. Energetyków 40 w Szczecinie przed uroczystą inauguracją roku akademickiego ZUT.



Aktywiści na rzecz zwierząt zebrali do tej pory ponad 1700 podpisów do władz uczelni w tej sprawie.

- Renomowana uczelnia w XXI wieku nie powinna prowadzić przedmiotów związanych z barbarzyństwem i okrutnym eksploatowaniem zwierząt - czytamy w liście przesłanym przez Szczecińską Inicjatywę na Rzecz Zwierząt. -  Wiele krajów Europy stopniowo zakazuje na swoim terenie hodowli zwierząt na futra. Wielka Brytania, Austria, Chorwacja oraz Bośnia i Hercegowina zakazały już hodowli zwierząt na futra. Z kolei w Holandii, Nowej Zelandii, Szwecji, Szwajcarii, Danii i we Włoszech wprowadzono bardzo ostre przepisy dotyczące dobrostanu lub zakazy hodowli konkretnych gatunków zwierząt na futra. Starania o zakazanie hodowli trwają w tej chwili również w Finlandii, Norwegii, Czechach, Irlandii, Belgii i Izraelu.

W tym roku została utworzona Koalicja na Rzecz Zakazu Hodowli Zwierząt Futerkowych w Polsce. W skład koalicji wchodzą fundacje, stowarzyszenia i oddolne grupy działające na rzecz zwierząt – również szczecińska Basta!. Do tej pory zostało zebrane ponad 10 tysięcy podpisów za zakazem takich hodowli w Polsce, a jedną fermę lisów w Stawcu udało się zamknąć. (www.antyfutro.pl)

W Artykule „Kontrowersje wokół norek” Jacek Zyśk, opublikowanym w dwutygodniku „Środowisko” nr 5/2012 przytoczona jest wypowiedź pani Małgorzaty Sulik:

„Człowiek musi dążyć do tego, żeby zwierzęta przez niego hodowane przebywały w humanitarnych warunkach i w humanitarnych warunkach odchodziły z tego świata. Myślę, że hodowcy norek spełniają te wymogi, chociaż nie zawsze z powodu empatii do hodowanych zwierząt. W interesie hodowcy jest dbałość o spełnienie wymogów dobrostanu, na każdym etapie hodowli, ponieważ tylko od zwierząt zadbanych, dobrze karmionych, pielęgnowanych można otrzymać najlepszej jakości produkt w postaci skóry”

Zapraszamy do obejrzenia video z zagranicy, dokumentacji zdjęć z fermy w Stawcu oraz nagrań z polskich ferm, które można zobaczyć w filmie „To tylko zwierzęta”, aby przekonać się jak hodowcy dbają o zwierzęta i co naukowcy określają mianem dobrostanu, o którym ciągle wspominają.

Dokumentacja z zagranicy:

Zobacz też: Zdjęcia z fermy w Stawcu

Film „To tylko zwierzęta”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto