Szczecińscy tenisiści na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski

PROMASTERS1
PROMASTERS1
Paweł Frąckowiak
Pięć medali w imprezach rangi mistrzowskiej zdobyli w minionym tygodniu tenisiści Promasters Szczecin.

Największy sukces odniosła Paulina Czarnik, która w Bytomiu zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów. W meczu o pierwsze miejsce szczecinianka zdecydowanie pokonała Zofię Stanisz (KT Jelenia Góra) 63 61. Warto podkreślić, że w całym turnieju Paulina straciła tylko 15 gemów!

Dwa medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski zdobyła Natalia Kozel. Podczas rozgrywanych w Poznaniu zawodów Kozel zajęła drugie miejsce w grze podwójnej i w grze mieszanej. W deblu kobiet tenisistka Promasters oraz jej partnerka, Weronika Domagała (Return Radom), w decydującym meczu uległy parze Magda Linette/ Katarzyna Piter (obie Grunwald Poznań) 06 16.

Natomiast w finale turnieju par mieszanych Kozel oraz Patryk Janik (Górnik Bytom) przegrali nieznacznie z parą Sylwia Mikołajczuk/Bogdan Dzudzewicz 62 46 4-10.

Podczas zawodów w Poznaniu brązowy medal w grze pojedynczej zdobył inny tenisista Promasters, Arkadiusz Kocyła. Szczecinianin w ćwierćfinale pokonał Adama Majchrowicza (Centrum Bydgoszcz) 64 63, jednak w kolejnym pojedynku uległ Igorowi Bujdo (Górnik Bytom) 46 16. W grze podwójnej Arek dotarł do 1/4 finału.

Brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobyła Roksana Łukasiak. W meczu o awans do strefy medalowej tenisistka Promasters pokonała rozstawioną z numerem 2 Patrycję Polańską (Return Radom), a w kolejnym meczu musiała uznać wyższość Magdaleny Fręch (ŁKT Łódź).