Szczecińscy studenci lepsi od poznańskich

81:66 wygrali w sobotę akademicy z AZS Szczecin z AZS Poznań. Mimo że goście pierwszą kwartę wygrali różnicą 10 punktów.

Na początku meczu szczecinianie nie mogli sobie poradzić z dobrze grającymi przeciwnikami, szwankował za równo atak jak i obrona. Trener Zbigniew Majcherek szybko jednak poukładał grę swoich zawodników, którzy w drugiej kwarcie zagrali już dużo lepiej. W tej części gry nie dość, że udało im się odrobić straty, to jeszcze wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Dużo skuteczniej grali w ataku, a kolejne akcje stwarzali sobie po bardzo twardej i konsekwentnej grze w obronie.

Trzecia i czwarta kwarta należały już do gospodarzy, którzy kontynuowali dobrą grę. Bardzo dobrze grał Karol Pytyś, który rozgrzał publiczność kilkoma efektownymi wsadami.

Po tym zwycięstwie koszykarze ze Szczecina zajmują 4 miejsce w tabeli i do lidera tracą już tylko punkt. Za tydzień czekają nas koszykarskie derby regionu. AZS zagra w Stargardzie ze Spójnią, która ma tyle samo punktów na koncie i znajduje się na 5 miejscu w tabeli.