Szczecinianka mistrzynią Europy!

Zawodniczka Centrum Żeglarskiego w Szczecinie 16-letnia Natalia Kacprzyk została Mistrzynią Europy Juniorów w windsurfingu w klasie RS:X.

Zawody rozegrane zostały w Sopocie, gdzie wśród pań – juniorek (do 17 lat) startowało około 30 zawodniczek. Natalia radziła sobie najlepiej ze wszystkich. Panów na starcie stanęło około 70. Wśród szczecińskich zawodników najlepsze, bo 10. miejsce wywalczył Jan Handke. Być może, gdyby płynął na dobrym żaglu – jego pozycja byłaby lepsza. Niestety w pierwszym dniu wyścigu naszemu deskarzowi zepsuł się nowy żagiel i resztę wyścigów musiał pływać na wysłużonym sprzęcie. W sumie rozegrano dziewięć wyścigów – większość z nich przy słabym wietrze.

Łącznie w Mistrzostwach Europy Juniorów w Windsurfingu w klasie RS:X udział wzięło pięciu zawodników ze Szczecina – reprezentujących Centrum Żeglarskie (były MKS Pałacu Młodzieży). Dalsze miejsca zajęli - 32. Błażej Błażowski, 67. Jakub Skorupski, a 13. Hanna Zembrzuska. Dla naszej złotej medalistki to już drugie tak ważne osiągnięcie w tym roku. W lutym zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w windsurfingu lodowym w Finlandii.

Przed zawodnikami Centrum Żeglarskiego (na zdjęciach) kolejne treningi. Tym razem w Mrzeżynie a za kilka dni będą pływali w Dobrzyniu, gdzie we wrześniu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Juniorów.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia