Szczecinianin wywalczył brąz na Mistrzostwach Europy

Marek Jaszczyński
Nasz reprezentant Rafał Śliwka zdobył brązowy medal na Halowych Mistrzostwach Europy Niesłyszących.

Rafał startował w sztafecie 4x400 metrów, razem z Mariuszem Świszczem, Grzegorzem Kotowskim i Jackiem Wierzbickim. Wyprzedzili ich tylko zawodnicy z Ukrainy i Rosji. Podczas tych samych zawodów zdobył 5 miejsce w wyścigu na 60 metrów.

- Byłem niezadowolony z wyniku na 60 m – mówi Rafał Śliwka. - Problemem było opóźnienie zawodów i zmęczenie. Mam nadzieję, że będzie lepiej, kolejne Mistrzostwa Świata w tureckim Izmirze we wrześniu.

Polska uplasowała się na 3 miejscu w klasyfikacji medalowej. Zdobyła 8 krążków (4 złote, 3 srebrne i 1 brązowy) za Rosją i Ukrainą.

Rafał trenuje w Miejskim Klubie Lekkoatletycznym na stadionie przy ulicy Litewskiej. Jego całe życie podporządkowane jest ukochanej dyscyplinie lekkiej atletyce.

- Nie żałuję, kocham sport, zakochałem się w bieganiu - to moja pasja – mówi.
Rafał ma utrudniony kontakt słowny ze światem. Jest niesłyszący. Jednak jego świat nie jest światem ciszy. Sport jest dla niego łącznikiem ze światem zewnętrznym.