Szczecinianin jedzie na mistrzostwa świata w pływaniu

red
Archiwum
3. dzień mistrzostw Polski przyniósł ogromną radość kibicom MKP Szczecin. Filip Zaborowski, obronił tytuł mistrza Polski, a także wywalczył minimum kwalifikacyjne na sierpniowe mistrzostwa świata w Kazaniu.

Sobotnie zmagania rozpoczęły się od wyścigów na 100 m st. motylkowym. Michał Domagała (MKP Szczecin) zajął 8. miejsce z wynikiem 54.20 sekundy. 18-latek miał doborowe towarzystwo w finale, bo triumfował Konrad Czerniak przed Pawłem Korzeniowskim.

Szymon Dymerski był drugi w finale B (27.05), a złoto zdobył Tomasz Polewka, który ustanowił rekord Polski na 50 m st. grzbietowym. Adam Staniszewski wygrał finał B na 400 m st. dowolnym (3:59.22), a Paulina Majszutowicz triumfowała w finale pocieszenia na 200 m st. klasycznym (2:37.72).

Najwięcej emocji wzbudził jednak wyścig na 400 m st. dowolnym. Filip Zaborowski obronił mistrzostwo Polski (3:50.43), ale przede wszystkim wywalczył minimum na mistrzostwa świata, które odbędą się na początku sierpnia w Kazaniu. Zawodnik MKP Szczecin popłynął bardzo dobrze szczególnie drugą część dystansu. O 0.21 sekundy wyprzedził Wojciecha Wojdaka. Drugi pływak MKP, Paweł Furtek, zakończył wyścig na 5. miejscu (3:53.31). W niedzielę Zaborowski będzie bronił tytułu mistrza Polski na 800 m st. dowolnym. Tam również będzie mierzył się z Wojdakiem, Furtkiem, ale też Mateuszem Sawrymowiczem.

Katarzyna Baranowska, szczecinianka na co dzień trenująca w Niemczech, wygrała poranne eliminacje na 200 m st. zmiennym, ale w finale musiała uznać wyższość Alicji Tchórz. Dla Baranowskiej jest to drugi medal podczas mistrzostw Polski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0