Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szczecin: Pierwszy dzień targów Bud-Gryf i Energia za nami [ZDJĘCIA]

MTS - Informacja prasowa
Szczecin: Pierwszy dzień targów Bud-Gryf i Energia za nami [ZDJĘCIA]
Szczecin: Pierwszy dzień targów Bud-Gryf i Energia za nami [ZDJĘCIA] Międzynarodowe Targi Szczecińskie
Szczecin: Pierwszy dzień targów Bud-Gryf i Energia. W hali MTS zakończył się pierwszy dzień 23. edycji targów BUD-GRYF i 18. edycji targów ENERGIA. Tradycyjnie już był to dzień specjalnie dedykowany przedstawicielom branży. Nie zabrakło więc rozmów biznesowych, spotkań, prelekcji, debat. Rozstrzygnięto też konkursy targowe. Selfa, Sokółka Okna i Drzwi i Dennert Baustoffwelt, to firmy, do których trafiły główne nagrody.

Szczecin: Pierwszy dzień targów Bud-Gryf i Energia za nami [ZDJĘCIA]

Od ponad dwudziestu lat największym i najbardziej prestiżowym imprezom organizowanym przez Międzynawowe Targi Szczecińskie towarzyszy konkurs Wyróżniony Wyrób. Przez dwie dekady, wręczany laureatom konkursu medal zyskał sobie uznanie wystawców i zaufanie klientów. Jest najlepszą rekomendacją dla wyróżniających się produktów i technologii.

W tym roku komisja, po zapoznaniu się ze szczegółową dokumentacją produktów złożoną przez firmy, postanowiła przyznać dwa medale oraz dwa wyróżnienia. Te najważniejsze nagrody – medale „Wyróżniony Wyrób”, zdobył Autonomiczny zestaw fotowoltaiczny do podgrzewania wody PVCWU – produkt firmy Selfa GE S.A. oraz Okno drewniano–aluminiowe PURO, zgłoszone przez firmę Sokółka Okna i Drzwi S.A. Ten pierwszy doceniono za bezglikolowy, prosty w montażu i adaptacji w istniejących układach system przygotowania CWU, zasilany energią pozyskiwaną w panelu fotowoltaicznym. Drugi produkt przekonał do siebie ergonomicznym i estetycznym połączeniem drewna i aluminium oraz nowatorskim sposobem osadzenia szyby zespolonej.
Wyróżnieniami będą mogły się pochwalić:

• Stabilizator odprowadzania spalin i wentylacji grawitacyjnej (Roosens Betons Polska Sp. z o.o.), stanowiący uniwersalną nasadę kominową produkowaną z betonu nowej generacji
• Płyty wielkoformatowe ze spieków kwarcowych (Zakład Kamieniarski LASTRICO), za materiał o uniwersalnym przeznaczeniu

Drugi rok z rzędu przeprowadzono konkurs EKOlider. Realizowany jest z inicjatywy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Międzynarodowych Targów Szczecińskich. W czasie kiedy budownictwo i energetyka stawiają na ekologię i energooszczędność, ma on szanse stać się ważnym wyróżnieniem zarówno ekologicznych produktów i technologii, jak również proekologicznych działań oraz systemów organizacji przedsiębiorstw.

Statuetka oraz dyplom EKOLidera przypadła tym razem firmie DENNERT BAUSTOFFWELT GmbH & Co. KG za zgłoszony produkt: Domy Sunset. Komisja konkursowa doceniła kompleksowe rozwiązanie materiałowo-izolacyjne budynku energooszczędnego.

Wyróżnionymi EKOliderami zostały:
• Firma ADW WIOLDAR Żaneta Pokacka za zgłoszony produkt: Rekuperator, Wentylacja z odzyskiem ciepła. O takim wyborze komisji zadecydowała wysoka sprawność energetyczna systemu wentylacji mechanicznej, połączona z możliwością monitorowania efektywności pracy.
• Firma MIEDZIK Sp. z o.o. za zgłoszony produkt: Hybrydowy kolektor słoneczny Viteco E-PVT 2,0. To panel fotowoltaiczny, którego atutem jest dwufunkcyjność – za pomocą jednej instalacji możliwe jest dostarczenie do budynku zarówno ciepła, jak i elektryczności. Sprawność produktu została podwyższona przez kolektorowy system chłodzenia ogniw, z możliwością odzysku ciepła z chłodzenia.

Targi potrwają do godz. 17:00 w niedzielę. Warto zwrócić uwagę na nagrodzone produkty, gdy będziemy zwiedzać ekspozycje targowe.

Więcej informacji: www.mts.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto