Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szczecin: Nowe inwestycje i kasa na zabytki

Magda_Ratajczak
Magda_Ratajczak
100 nowych mieszkań komunalnych w 2010 roku, a w niedalekiej przyszłości nowoczesne mariny w Szczecinie i Śródodrze jako centrum miasta - zobacz postanowienia rady miasta.

Po wielogodzinnej dyskusji z udziałem m.in. Janusz Nekanda-Trepki z Biura Planowania Przestrzennego Miasta, który przygotowuje plan zagospodarowania Śródodrza oraz Tomasza Skórczyńskiego, przedstawiciela jednego z inwestorów - firmy Eko Park wprowadzono do projektu uchwały poprawki. Radni przyjęli ją 29 głosami, wstrzymał się tylko jeden.

Na terenie Kępy Parnickiej zaplanowano wielofunkcyjną zabudowę, połączoną z bulwarami nadrzecznymi i zielenią. Dla mieszkańców zarezerwowano tereny pod budowę przedszkola i szkoły. Zabudowa, realizowana przez prywatnych inwestorów, ma zostać wypełniona m.in. usługami: biurowymi, finansowymi, hotelarskimi czy gastronomicznymi.

Na Wyspie Zielonej powstaną ciągi spacerowe i miejsca do obserwacji przyrody. Małe wyspy na Odrze mogą być zabudowane obiektami usługowymi z kontynuacją tradycji obsługi sportów wodnych i lokalizacją klubów oraz rozrywką, gastronomią i handlem.

Na terenie istniejących basenów przy ul. Kolumba i pomiędzy Wyspą Zieloną a Kępą Parnicką zaplanowano mariny, a na akwenie Parnicy dodatkowo przewidziano możliwość cumowania i obsługi domów pływających.

Na północy Szczecina też będą mariny

Piękne mariny, przystanie jachtowe przyjazne dla wodniaków i turystów oraz atrakcje dla amatorów sportów wodnych. Takie inwestycje szykują się w północnych dzielnicach Szczecina.

Na obszarze objętym przez plan, znajdują się tereny istniejącego i planowanego portu jachtowego, tereny dla lokalizacji stanic rybackich, żeglarskich i usług rzemieślniczych związanych z eksploatacją sprzętu pływającego, sportami wodnymi i rybactwem.

Na terenach nadbrzeżnych użytkowanych przez przedsiębiorstwa związane z gospodarka morską, utrwalone zostały funkcje portowe i produkcyjno – usługowe, pozwalające na utrzymanie dotychczasowego użytkowania oraz tworzenia nowych inicjatyw wykorzystując sąsiedztwo toru wodnego i transport wodny.

Za przyjęciem uchwały było 21 radnych, 5 wstrzymało się od głosu.

Kościół p.w. św. św. Piotra i Pawła wypięknieje

Radni przyznali 27 tys. zł. na prace konserwatorskie we wnętrzu kościoła p.w św. św. Piotra i Pawła. Prace obejmą renowację i konserwację gotyckiego sklepienia oraz okien.

Z uwagi na zabytkowe walory kościół ujęty jest w zespole obiektów dziedzictwa kulturowego miasta jako ważny element promocyjny m.in. w staraniach o przyznanie Szczecinowi miana Europejskiej Stolicy Kultury a także promowania w ramach szlaku kulturowego pod nazwą Europejski Szlak Gotyku Ceglanego.

Pieniądze na skończenie budowy mieszkań

Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego dostało ponad 11 mln złotych na dokończenie rozpoczętych inwestycji związanych z budową mieszkań przy ul. Światowida oraz przy ul. Jana Kazimierza i Gontyny. Wszystkie lokale zostaną przekazane do dyspozycji miasta.

W przyszłym roku miasto otrzyma około 100 lokali mieszkalnych o czynszu komunalnym i około 68 lokali o czynszu ustalonym przez spółkę.

Walka z alkoholem i narkotykami

Przyjęty w lutym „Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2009 rok” został rozszerzony o dodatkowe zadania i dofinansowany w kwocie prawie 1,5 mln złotych. 140 tys. więcej przeznaczono na realizację „Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2009 rok”.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto