Szczecin ma medal Mistrzostw Świata!

W Manchesterze Mateusz Sawrymowicz, zawodnik Miejskiego Klubu Pływackiego Szczecin zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata.

Mateusz Sawrymowicz na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym w finale swojego wyścigu uzyskał czas 14.43,37. Złoty medal zdobył Rosjanin Jurij Priłukow - 14.22,98 a srebrny Brytyjczyk David Davies z czasem 14.36,30.

Drugi z naszych pływaków, Przemysław Stańczyk zajął szóste miejsce. Swój wyścig ukończył z czasem 14.52,64.

Chwilę przed nimi na kartach historii zapisał się Paweł Korzeniowski, który również zdobył brązowy medal stylem motylkowym na krótkim basenie na dystansie 200 metrów. Był to pierwszy krążek Mistrzostw Świata na basenie 25-metrowym wywalczony przez Polaka podczas tej imprezy. Ciekawostką jest to, że był to również pierwszy medal zdobyty przez naszego pływaka na krótkim basenie od... 9 lat!