Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szczecin: Którędy do Zamku i parku

Redakcja MM
Redakcja MM
Czy w naszym mieście nie powinny znaleźć się tablice kierunkowe, ...
Czy w naszym mieście nie powinny znaleźć się tablice kierunkowe, ... Redakcja MM
Czy w naszym mieście nie powinny znaleźć się tablice kierunkowe, które prowadzą do ciekawych miejsc? – pyta nasz Czytelnik. W innych miastach już takie tablice stoją w centrum miasta.

– Czy miasto planuje zainstalować tablice kierunkowe, które ułatwią poruszanie się po mieście? Tablice pokazałyby, w którym miejscu znajdują się miejsca użyteczności publicznej takie jak parki, obiekty sportowe, zabytki – pyta za naszym pośrednictwem Andrzej Szewczyński, nasz Czytelnik.

Zdaniem pana Andrzeja taki pomysł ułatwi orientację turystom. Jako przykład podaje Łódź, gdzie takie tablice już istnieją. Kierują ludzi do ważnych miejsc w mieście: szpitali, pogotowia i katedry, ale nie tylko. Łódzki system składa się z kilkunastu rodzajów tablic, a wśród nich są informacje, gdzie znajdują się parki, czy ogród zoologiczny.

– Skoro inne miasta mogą, my też spróbujmy być przyjaznym miejscem dla przyjezdnych – kontynuuje pan Andrzej. – Na szczecińskich skrzyżowaniach są na przykład tablice kierujące do koszar bałtyckich, czy urzędów, ale nie tylko one są potrzebne.

Okazuje się, że planowany w naszym mieście System Informacji Miejskiej przewiduje zastosowanie takich rozwiązań. W katalogu szczecińskiego SIM znajdą się tablice z oznakowaniem miejsc wyjątkowych (zabytkowych budynków, pomników, patronów ulic, skwerów, parków).

Obszar wskazany do oznakowania wybrany został z myślą o organizacji przyszłorocznego finału regat The Tall Ships Races i jest jednym z elementów służących przygotowaniu tego wydarzenia.

– W roku 2012 w ramach wdrożenia SIM przewiduje się jeszcze realizację projektów technicznych i wykonawczych tablic z numeracją budynków oraz tablic informacyjnych zawierających opis najciekawszych budowli Szczecina. Ich montaż przewidziano w drugiej połowie bieżącego roku – mówi Piotr Landowski z biura promocji i informacji Urzędu Miasta.

Cechą odróżniającą szczeciński SIM od oznakowań występujących w innych miejscach jest graficzne wyrażenie w nim indywidualnej osobowości miasta. Przy pracach nad SIM analizowano plany miasta, historyczne rozwiązania jakie występowały i nadal są obecne w Szczecinie.

Odwołano się również do założeń marki miasta Floating Garden. W ramach prac nad projektem odbyły się konsultacje społeczne. O opinie poproszono m.in. przedstawicieli środowisk turystycznych, architektów, urbanistów, gospodarzy czy administratorów budynków w tym spółdzielnie mieszkaniowe, dziennikarzy, pracowników naukowych wyższych uczelni.


Moje Miasto Szczecin www.mmszczecin.pl on Facebook

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto