Szczecin Cup 2009: Triumf Polaków!

Młodzieżowa reprezentacja Polski pokonała dziś Indie 3:1 (25:22, 22:25, 25:19, 26:24) i wygrała turniej Szczecin Cup. Drugie miejsce zajęli Brazylijczycy, a trzecie nasi dzisiejsi rywale.

Pierwsze dwa sety dzisiejszego meczu miały niemal identyczny przebieg. Walka była bardzo wyrównana i do samej końcówki toczyła się punkt za punkt. W pierwszej partii ostatnie piłki wygrali Polacy i to oni cieszyli się z prowadzenia. W drugim secie lepsi okazali się Hindusi, którzy wyrównali stan rywalizacji.

W trzeciej partii od razu zaatakowali nasi kadrowicze. Szybko objęli prowadzenie i grali bardzo konsekwentnie. Reprezentacja Indii próbowała odrabiać straty, ale Polacy świetnie grali w tej bartii blokiem i zatrzymywali ataki przeciwnika. Ostatecznie nasi zawodnicy wygrali 25:19

Przebieg czwartego seta zapowiadał tie brake, gdyż praktycznie cały czas na prowadzeniu byli nasi rywale. Gospodarze zagrali świetnie w końcówce, obronili trzy piłki meczowe i wygrali 26:24, a w całym meczu 3:0.

Szczecin Cup: Wspaniałe zwycięstwo Polaków!