Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Świąteczny weekend w Szczecinie. TOP7 propozycji kulturalnych. Sprawdź, co i gdzie oglądać!

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Tribute to Jerzy Milian
Tribute to Jerzy Milian
W świąteczny weekend zazwyczaj mamy mniej wydarzeń kulturalnych, ale niektóre instytucje w Szczecinie przygotowały wydarzenia w formie online.

„Kiedy przyjdzie wiosna” - świąteczny koncert online Opery na Zamku

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na bezpłatny koncert online chóru pod dyrekcją Małgorzaty Bornowskiej „Kiedy przyjdzie wiosna”. Koncert jest intensywną emocjonalnie muzyczną podróżą sentymentalną, w którą zabierze nas przewodnik Mirosław Kosiński - szczeciński śpiewak operowy, aktor i reżyser. Pierwsza część, składająca się z utworów Macieja Małeckiego, to wędrówka po zakamarkach ludzkiej duszy. Usłyszymy romantyczne pieśni i piosenki, wyrażające tęsknotę za niespełnioną miłością, prawdziwą przyjaźnią, utraconą młodością, a wreszcie za długo oczekiwaną wiosną do słów Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Wojciecha Młynarskiego czy Agnieszki Osieckiej. Druga część to powrót do hitów wszech czasów - piosenek z filmów, musicali oraz świata muzyki tzw. popularnej. Koncert dostępny od niedzieli, 4 kwietnia, od godz. 14 do wtorku, 6 kwietnia, za pośrednictwem strony internetowej www.opera.szczecin.pl w zakładce Opera online.

„Beckomberga” na VOD

Teatr Współczesny zaprasza w niedzielę świąteczną na spektakl „Beckomberga”. Sztuka Sary Stridsberg, obecnie najczęściej granej szwedzkiej dramatopisarki, opiera się na historii rodzinnej samej autorki. Głównym bohaterem dramatu jest tytułowa Beckomberga - opustoszały szpital psychiatryczny nieopodal Sztokholmu, do którego po latach powracają pacjenci. Przyciągani niezwykłą siłą tego miejsca wędrują po dawnych salach. Bockomberga, 4 kwietnia, VOD, bilety 15 zł.

„Zielone melodie”

Akademia Sztuki zaprasza na wiosenny koncert online w wykonaniu studentów Wydziału Instrumentalnego Akademii Sztuki w Szczecinie. Czeka nas prawdziwie wiosenna eksplozja form i treści. Repertuar i instrumentarium w tym koncercie będą bardzo zróżnicowane. Wysłuchamy utworów opracowywanych przez studentów w minionym semestrze. Repertuar dobierany jest na podstawie programu kształcenia z uwzględnieniem umiejętności, temperamentu i upodobań muzycznych studentów. W kształceniu artystycznym kontakt osobisty jest niezwykle ważny, dlatego większość zajęć indywidualnych na Wydziale Instrumentalnym w tym roku akademickim była i jest prowadzona stacjonarnie, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Koncert, 5 kwietnia, godz. 17, facebook @akademiasztuki.eu.

Koncert fortepianowy w filharmonii

W niedzielę wielkanocną filharmonia zaprasza do wysłuchania transmisji recitalu fortepianowego, w którym zabrzmią dzieła najwybitniejszych kompozytorów XIX i XX w. Na scenie Filharmonii wystąpiło trzech utalentowanych artystów. Aleksandra Świgut to niezwykle utytułowana pianistka, zdobywczyni lauru 47. Ogólnopolskiego Konkursu im. Fryderyka Chopina. Wraz z Adamem Goździewskim i Krzysztofem Książkiem zabiorą nas w świat Chopina, Schumanna i Rachmaninova. Koncertu w wykonaniu młodych pianistów będzie można wysłuchać na facebookowym profilu Filharmonii, prowadzonym w języku niemieckim.

ZOBACZ TEŻ:

Tribute to Jerzy Milian

W świąteczny poniedziałek filharmonia zaprasza do wysłuchania wyjątkowego koncertu, w którym wybitni perkusiści oddają hołd Jerzemu Milianowi, który uznawany jest za ojca polskiej szkoły wibrafonowej. Wszyscy oni czują się spadkobiercami twórczości „ojca” polskiej szkoły wibrafonowej Jerzego Miliana i prezentując Jego najsłynniejsze kompozycje (m.in. słynne „Memory of Bach” czy „At the Watch Makers”) w konfiguracjach zespołowych i indywidualnie, oddają cześć temu wybitnemu artyście. Premiera koncertu odbędzie się o godzinie 19, 5 kwietnia 2021 roku na stronie livefilharmonia.szczecin.pl.

„Ja w mieście, miasto we mnie” w Galerii Foyer

DK 13 Muz zaprasza na wystawę na facebooku „Ja w mieście, miasto we mnie”. Jest tam film prezentujący autorki prac oraz ich wypowiedzi przybliżające motywy i interpretacje twórcze w odniesieniu do tematu wystawy. Pomysł stworzenia tej wystawy narodził się podczas izolacji na początku pandemii - przymusowy pobyt w domach i ogrom czasu do zagospodarowania zaowocował powrotem do swoich artystycznych korzeni. Wystawa czynna online do 9 kwietnia.

Galeria Tworzę się: „Raj na ziemi”

Od połowy listopada 2020 r. galeria Tworzę się zaprasza także na wirtualne spacery. Można odwiedzić aktualną wystawę „Raj na ziemi” oraz towarzyszącą jej dźwiękową przestrzeń „Cisza i muzyka”. Prezentacji online towarzyszą konkursy, ćwiczenia i zadania twórcze publikowane na profilu galerii na Facebooku. Spotkania odbywają się na platformie zoom. Zapisy: [email protected]. Wystawa trwa do 9 kwietnia.

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TAKŻE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto