Sukces studentów Uniwersytetu Szczecińskiego

Robert Duchowski
Tym razem studenci US zdobyli nagrodę główną w Akademickich ...
Tym razem studenci US zdobyli nagrodę główną w Akademickich ... Robert Duchowski
Tym razem studenci US zdobyli nagrodę główną w Akademickich Mistrzostwach Karate WKF.

Zawody odbyły się 19 marca w Poznaniu, wzięło w nich udział 110 zawodników z 23 uczelni z całej Polski.

Puchar JM Rektora UE w Poznaniu przypadł sekcji karate AZS Uniwersytetu Szczecińskiego działającej przy Klubie Karate Bodaikan, która wywalczyła I miejsce w klasyfikacji na najlepszy klub uczelniany. Podopieczni trenera Piotra Juszczaka zdominowali mistrzostwa i przywieźli 12 medali: 7 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe.

- Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Wioleta Cichoń, a ex aequo najlepszymi zawodnikami: Szymon Grzywacz i Piotr Szumiło. Wszyscy są studentami Uniwersytetu Szczecińskiego - informuje Julia Poświatowska rzeczniczka prasowa US.