Sukces na zakończenie rundy

Piłkarki ręczne Pogoni pokonały w sobotę przed własną publicznością Sambor Tczew 38:28 i zapewniły sobie awans do fazy play off.

Przed tym spotkaniem szczypiornistki ze Szczecina zajmowały trzecie miejsce w tabeli i było jasne, że pozostaną w najlepszej czwórce, która będzie walczyła między sobą o awans do ekstraklasy. Jednak zwycięstwo w sobotnim meczu pozwoliło zachować dobrą trzecią lokatę, która stawia nasz zespół w lepszej sytuacji przed decydującą fazą rozgrywek.

Od pierwszych minut nasze piłkarki miały znaczną przewagę. Szczecinianki grały o wiele lepiej w ataku, a także świetnie zatrzymywały akcje rywalek. W grze naszego zespołu widać było ogromną chęć zwycięstwa, w każdej akcji szczypiornistki były zdeterminowane, aby zdobyć punkt i jeszcze bardziej powiększyć swoja przewagę. Piłkarki Pogoni Handball prowadziły praktycznie od samego początku meczu i nie oddały go aż do ostatniego gwizdka sędziego i zwyciężyły 38:28. Najskuteczniejszą zawodniczką naszego zespołu i najlepszą zawodniczką na parkiecie była Aleksandra Kicińska, która rzuciła 10 bramek.

Teraz nasze zawodniczki będą miały przerwę w rozgrywkach. Wznowią je 14 lutego, kiedy to rozpocznie się rywalizacja czterech najlepszych zespołów o awans do ekstraklasy.