Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stara Rzeźnia piękna po renowacji. W sobotę plener fotograficzny!

Marek Rudnicki
Po trzech latach od wykupienia miejsca przez CSL, rewitalizacja Starej Rzeźni dobiegła niemal końca. Otwarcie już 21 marca. Tydzień wcześniej zapraszamy Was na plener fotograficzny!

W lutym 2012 roku polska firma spedycyjna CSL Internationale Spedition jako pierwsza w Szczecinie kupiła budynek dawnej obory w kompleksie przedwojennej rzeźni na wyspie Łasztownia.

Za dwa tygodnie zaprasza szczecinian na uroczyste otwarcie zrewitalizowanego już budynku. Ale my będziemy mieli okazję zwiedzić budynek tydzień wcześniej!

Plener fotograficzny Photoday

W sobotę, 14 marca zapraszamy do Starej Rzeźni na kolejny plener fotograficzny z serii Photoday. O godz. 11 spotykamy się na ul. Wendy, na Nabrzeżu Starówka. Plener zakończy się około godz. 13.

Po imprezie organizujemy konkurs. Autorów najlepszych prac nagrodzimy na wernisażu, który odbędzie się w Starej Rzeźni.

W razie pytań prosimy o kontakt: [email protected]

Photoday - fotografujemy nasze miasto! Więcej informacji: Plener fotograficzny Photoday. Wracamy na Łasztownię do pięknej Starej Rzeźni!

Równo trzy lata
- W lutym zaczęliśmy, ale trzy lata temu, a teraz też w lutym przeprowadziliśmy już firmę w nowe miejsce - mówi Laura Hołowacz dyrektor generalny CSL. - Jeszcze trwają ostatnie prace na parterze, ale góra przeznaczona na nasze biura praktycznie jest już gotowa. 30 osób pierwszego dnia nie pracowało, a odkrywało ten budynek i jego ciekawostki. To miejsce z dobrą energią, którą po prostu się tu czuje, a pracuje naprawdę wspaniale. Tu czas płynie wprost niesamowicie.

21 i 22 marca zrewitalizowany budynek będzie mógł zobaczyć każdy szczecinianin.

- Z tego miejsca oglądanie Odry, żaglowców, Wałów Chrobrego, to duża frajda - zapewnia Jan Dębski, prezes Fundacji Moja Łasztownia. - Już dziś możemy zaprosić szczecinian na zbliżajacy się czerwcowy zlot żaglowców. Planujemy organizację wielu imprez przez cały rok, w tym święta młodości. Symbolicznie, bo Stara Rzeźnia ponownie jest młoda, choć otrzymała nową funkcję, twórczą, służącą kulturze, biznesowi, Szczecinowi i jego mieszkańcom.

Co w środku

Siedziba CSL była od początku tworzona jako miejsce, które ma służyć nie tylko firmie, ale także mieszkańcom Szczecina. Na parterze funkcjonować będzie kino studyjne "Iluzjon", galerie artystyczne, znajdzie się księgarnia oraz miejsce, gdzie szczecińscy dizajnerzy prezentować i sprzedawać będą nietuzinkowe wyroby.

Tu też funkcjonować ma duża restauracja z mesą kapitańską. Podczas czerwcowego zlotu żaglowców Baltic Tall Ships Regatta tu prawdopodobnie odbędzie się słynny Obiad kapitański.

- Będzie też działała "Wszechnica" - opowiada Jan Dębski. - W jej ramach organizowane będą odczyty dla dzieci, młodzieży, dorosłych i bardzo dorosłych. Wszechobecną będzie literatura, poezja, malarstwo, fotografia, historia miasta etc. Wyłoniliśmy w SCL specjalny dział "Centrum kultury".

Na starych murach zawisną obrazy morza i portu, rezultaty plenerów, w tym nie tylko malarskich, ale także fotograficznych.

Historyczne miejsce

Kompleks Starej Rzeźni na wyspie był przed wojną centrum produkcyjnym mięsa dla Szczecina. Składa się z 25 budynków wybudowanych w dwóch turach na przełomie XIX i XX w. W ślad za CSL poszła już firma NBQ, która nabyła kolejne cztery budynki przy ul. Wendy. Ich remont ma rozpocząć się już w marcu tego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto