Stal Szczecin - Lech Czaplinek 2:1

Robert Duchowski
Trwa świetna passa podopiecznych Jana Juchy. Stalowcy wygrali szóste z rzędu spotkanie w wiosennych rozgrywkach IV ligi.

Stal Szczecin - Lech Czaplinek  2:1

1:0 Czyżewski 39'
2:0 Czyżewski 58'
2:1 Bernatek  60' (karny)

Nie wiele brakowało żeby spotkanie zostało odwołane. Z powodu padającego deszczu murawa była w tragicznym stanie. Na płycie boiska były ogromne kałuże, które bardzo utrudniałyby grę. W końcu podjęto jednak decyzję, że mecz się odbędzie.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo spokojnie. Widać było, że zawodnicy obydwu ekip muszą sprawdzić, w jakiej dyspozycji jest przeciwnik i na ile mogą sobie pozwolić na tak słabej murawie.

Gospodarze szybko jednak przejęli inicjatywę i to oni pierwsi zaczęli stwarzać groźne sytuacje pod bramką rywala. Bardzo ciężko było jednak rozgrywać piłkę na tak fatalnej murawie i oglądaliśmy sporo niedokładności w poczynaniach zawodników.
Stal wyszła na prowadzenie dopiero w 39 minucie, bramkę zdobył napastnik Maciej Czyżewski, który pokonał bramkarza gości silnym strzałem. Do przerwy wynik spotkania już się nie zmienił.

Druga część meczu wyglądała bardzo podobnie. Zły stan boiska uniemożliwiał zawodnikom grę na naprawdę dobrym poziomie. W tej części meczu do głosu zaczęli dochodzić także goście, którzy zaczęli groźnie atakować. Brakowało im jednak dokładności i nieco szczęścia i nie udało im się doprowadzić do wyrównania.

Na 2:0 dla Stali podwyższył w 58 minucie Czyżewski, który tym samym zdobył drugą bramkę w tym meczu. Wynik spotkania ustalili goście już dwie minuty później. W polu karnym faulowany był jeden z zawodników Lecha, a „jedenastkę” pewnie wykorzystał Bernatek.