Stal Szczecin ciągle na fali!

Już po raz dziesiąty z rzędu. W tej rundzie nie mają sobie równych w IV lidze. Dziś pokonali 3:0 Pogoń Barlinek.

Szczecinianie są największą rewelacją wiosny. Drużyna wygrała wszystkie mecze i pod tym względem nie ma sobie równych. Gdyby stworzyć tabelę biorąc pod uwagę tylko wyniki rundy wiosennej Stal byłaby zdecydowanym liderem.

Dzisiejsze spotkanie było bardzo ważne dla naszej drużyny, gdyż Pogoń zajmuję 8 miejsce w tabeli i w razie zwycięstwa wyprzedziłaby Stal, która jest o jedno oczko wyżej. Zawodnicy stanęli jednak na wysokości zadania i nie dali sobie wydrzeć siódmej lokaty.

Około 400 kibiców pojawiło się na stadionie przy ul. Bandurskiego w sobotnie przedpołudnie. Od początku spotkania widać było, że obydwie ekipy są bardzo zdeterminowane, aby wygrać mecz. Od pierwszych minut kibice oglądali groźne akcje po obydwu stronach boiska.
Jednak już w pierwszej części meczu Stal zdołała strzelić dwie bramki. Najpierw na prowadzenie wyprowadził nasz zespół Mateusz Kasprzak, a na 2:0 podwyższył Łukasz Rutecki. Wynik spotkania ustalił już w drugiej połowie Wojciech Lisowski.

Mecz był bardzo emocjonujący, na pewno na wynik wpłynęło to, że Pogoń przez większość spotkania grała w dziesiątkę i Stal dobrze to wykorzystała. Już za tydzień w Szczecinie na stadionie przy Twardowskiego odbędzie się derbowe spotkanie pomiędzy Stalą a Pogonią. Jeśli piłkarze z Bandurskiego dalej będą w takiej formie, mogą myśleć nawet o zwycięstwie.