Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sprawdzian szóstoklasisty 2011: Uczniowie ze Szczecina opisywali znaczek pocztowy

Redakcja
Szóstoklasiści 2012 ze Szczecina opisywali znaczek pocztowy
Szóstoklasiści 2012 ze Szczecina opisywali znaczek pocztowy Marcin Bielecki
Uczniowie z szóstych klas napisali sprawdzian, który podsumowuje ich wiedzę zdobytą w szkole podstawowej.
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 3.04.2012: ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI

Podczas godzinnego testu wiedza sprawdzana jest całościowo. Ważna jest przede wszystkim umiejętność odpowiedniego jej zastosowania w konkretnych przypadkach. Bez względu jednak na rezultaty, egzamin zdają wszyscy, a miejsce w gimnazjach rejonowych też czeka na wszystkich.

SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY OPERON 29.03.2012 PYTANIA I ODPOWIEDZI

W tym roku na sprawdzianie uczniowie musieli opisać znaczek pocztowy i napisać zaproszenie na wystawę znaczków pocztowych. Musieli także policzyć jaką powierzchnię ma plac, który ma zostać wysypany żwirem. Liczyli też ile ciastek zmieści się w pudełkach.

Sprawdzian zaczął się o godz. 9 rano i trwał 60 minut. W Szkole Podstawowej nr 5 w Szczecinie większość szóstoklasistów uznało test za łatwy.

- Sprawdzian mi poszedł lepiej niż testy próbne - mówi Weronika Kozak, uczennica. - Najtrudniejsze były zadania z matematyki. Zadania otwarte były łatwiejsze. Z języka polskiego trzeba było opisać znaczek pocztowy i to też wydawało mi się dosyć trudne.

Dla humanistów zadania matematyczne były trudne, uczniowie o umysłach ścisłych poradzili sobie z zadaniami bez problemu.

- Dla mnie test był łatwy, szczególnie zadania z matematyki, których było sporo - mówi Nikola Paracka z klasy VI a. - Na początku jak zobaczyłam zaklejony test, to trochę się przeraziłam, bo nie wiedziałam co tam będzie w środku, wyglądało to poważnie i myślałam, że nie może być trudno, ale potem już wszystko poszło dobrze.

Pierwszy poważny sprawdzian dla uczniów przeżywają także nauczyciele szkoły.

- To jest najważniejszy sprawdzian w szkole podstawowej - mówi Stanisława Kasela, dyrektor SP 5. - Dzieci podchodzą do egzaminu bardzo poważnie, przed wejściem na salę były skupione, chociaż nie brakowało uśmiechu. Mieliśmy w szkole próbny egzamin, który wyglądał tak samo jak ten sprawdzian właściwy. Uczniowie ubrali się na galowo, pisali w zamkniętej Sali. Wszystko po to, żeby przyzwyczaili się do tych procedur i nie stresowali się tak bardzo.

Na sprawdzianie szóstoklasisty oceniany jest poziom osiągnięć uczniów w zakresie czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Sprawdzian złożony jest z 25 pytań, z czego 20 jest zamkniętych, a pięć otwartych. Za poprawne rozwiązanie całego testu można otrzymać maksymalnie 40 punktów - 20 za pytania zamknięte i 20 za otwarte.

Sprawdzian wszyscy uczniowie pisali w szkole macierzystej, natomiast ich prace będą sprawdzane w Okregowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, gdzie będą sprawdzane przez egzaminatorów z zewnątrz.

Sprawdzian szóstoklasisty nie ma żadnego wypływu na wybór gimnazjum, jeśli szóstoklasista chce kontynuować naukę w swoim rejonie. Jeśli uczeń składa papiery do gimnazjum, które jest poza swoim rejonem zamieszkania lub jeśli chce się uczyć w renomowanym gimnazjum niepublicznym. Wtedy dyrekcja szkoły może brać pod uwagę wyniki sprawdzianu szóstoklasisty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto