Polecamy

EPA W POGONIW 2009 roku EPA nabyła pierwsze 50 akcji klubu © Wiola Ufland
[3/24]

Sprawdzamy finanse Pogoni Szczecin. Ile zarobił klub i czy jest zadłużony?

EPA W POGONI

W 2009 roku EPA nabyła pierwsze 50 akcji klubu. Dwa lata później stała się największym udziałowcem Pogoni, z kolei w 2015 roku EPA posiadała już prawie 92 procent udziału w kapitale zakładowym, który wynosił ponad 14 milionów złotych.

- Nasz kontakt z Pogonią zaczął się skromnie - opowiadał Tomasz Adamczyk, wiceprezes Pogoni, dyrektor finansowy klubu. - Poproszono nas o takie drobne finansowanie poszczególnych piłkarzy. Były to środki na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych w skali roku. W pewnym momencie uznaliśmy, że albo wejdziemy w to głębiej i będziemy mieć jakiś wpływ na to, co dzieje się w klubie, albo będziemy się tylko trochę w to bawić. Mieliśmy wówczas trochę środków, był to okres mocne rozwoju energetyki wiatrowej, w czym EPA w Polsce była zawsze mocna, postanowiliśmy przeznaczyć na Pogoń większe środki.

Władze Pogoni Szczecin spotkały się z dziennikarzami, by wyjaśnić niektóre kwestie związane z finansami klubu. Przedstawiły dochody z transferów w ostatnich latach czy stopień zadłużenia klubu.

Najnowsze wiadomości

reklama