Sportino za mocne dla Radexu

Paweł Majchrzak
Paweł Majchrzak/Archiwum
To był mecz pełen emocji! Koszykarze AZS-u Radex Szczecin po emocjonującym spotkaniu ulegli na własnym parkiecie Sportino Inowrocław 82:83.

Mecz na początku nie układał się po myśli Akademików. Goście szybko objęli prowadzenie, które sięgnęło 15 "oczek" (22:7). Z czasem gospodarze zaczęli odnajdywać swój rytm, ale po 10 minutach przegrywali 16:30.

W drugiej kwarcie AZS agresywniej zagrał w obronie, w ataku zaś podopieczni trenera Majcherka dzięki zespołowej grze zniwelowali straty do Sportino do dwóch punktów. W trzeciej kwarcie głównie za sprawą Łukasza Pacochy i jego trzech celnych rzutów za trzy punkty gospodarze pozostawali w grze.

Ostatnia kwarta była niezwykle zacięta. AZS gonił rywali, ci jednak utrzymywali niewielką przewagę. Pod koniec meczu prowadzenie zmieniał się kilkukrotnie, gdy wydawało się, że dwa punkty zostaną w Szczecinie piłkę stracił Pacocha. Rozgrywający mógł zostać bohaterem spotkania, jednak jego rzut równo z końcową syreną był niecelny. Była to druga z rzędu porażka szczecinian i czwarte kolejne zwycięstwo gości.

AZS Radex Szczecin – Sportino Inowrocław 82:83 (16:30, 18:6, 27:25, 21:22)

AZS Radex - Sudowski 21 (1x3, 8 zb.), Majcherek Maciej 18 (1), Pacocha 15 (1x3, 7 as.), Balcerek 10, Podgalski 6 (8 zb.), Prus 6, Dudek 4, Majcherek Michał 2.