Sportino lepsze od AZS-u

pm
Trener Akademików Zbigniew Majcherek
Trener Akademików Zbigniew Majcherek Paweł Majchrzak
AZS Radex Szczecin nie sprawił niespodzianki i uległ w Inowrocławiu miejscowemu Sportino 75:82.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Mimo słabszej dyspozycji Łukasza Pacochy Akademicy dotrzymywali tempa faworyzowanej ekipie Sportino. Ciężar zdobywania punktów rozłożył się na kilku zawodników, najwięcej zdobył ich powracający do formy Stanisław Prus - 10. Do przerwy spadkowicz z ekstraklasy prowadził z beniaminkiem zaledwie jednym punktem - 42:41.

W trzeciej kwarcie gospodarzom udało się zbudować niewielkie prowadzenie, jednak podopieczni Zbigniewa Majcherka szybko zniwelowali straty. Po trzech kwartach Sportino prowadziło 57:53. W czwartej kwarcie gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie nie pozwalając szczecinianom na odrobienie strat. W drugiej połowie w szeregach AZS-u zabrakło lidera, który w decydujących momentach spotkania wziąłby na siebie ciężar zdobywania punktów i AZS Radex do Szczecina wraca na tarczy.

Sportino Inowrocław - AZS Radex Szczecin 82:75 (20:19,22:22, 15:12, 25:22)

Punkty:

AZS Radex: Majcherek Maciej 16 (4x3), Prus 11, Mielczarek 10 (10 zb), Balcerek 9 (3), Zarzeczny 8 (2), Pacocha 8 (1), Pytyś 7 (9zb.), Podgalski 4, Dudek 2

Sportino: Sulowski 21 (4x3), Żurawski 19 (8 zb.), Lichodzijewski 18 (14 zb.), Kus 9 (1), Żytko 8, Piotrkiewicz 6 (1), Wierzbicki 1.