Spójnia pokonała Polonię 2011, awans do play off!

pm
Paweł Majchrzak
Niespodzianki nie było. Koszykarze Spójni Stargard gładko pokonali na wyjeździe Polonię 2011 79:55

Początek meczu zdecydowanie dla Spójni. Po dwójkowych akcjach Stokłosa-Bodych ten drugi zdobył 5 "oczek" dla gości. Stargardzianie nie zwalniali tempa i po 5 minutach gry prowadzili 13:3. Gospodarze mieli problemy ze zdobywaniem punktów, do tego podopieczni Tadeusza Aleksandrowicza zdominowali walkę na tablicach. Gracze Polonii z czasem otrząsnęli się po mocnym początku rywali i zaczęli odrabiać straty. Zastój Spójni był jednak tylko chwilowy i po 10 minutach goście prowadzili 18:12.

W drugiej kwarcie ponowie nieco lepiej na parkiecie prezentowali się goście, choć nie ustrzegli się błędów. Spójnia powiększyła prowadzenie do kilkunastu punktów i kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie. Po 20 minutach bez większych niespodzianek, Polonia 2011 - Spójnia 23:36.

Tuż po przerwie prowadzenie stargardzian wzrosło do 17 "oczek" (42:25). Podopieczni trenera Miłoszewskiego mieli problemy z podkoszowymi graczami Spójni, szczególnie z Wiktorem Grudzińskim - skutecznym pod tablicami i zza linii 6,75 m. Z każdą minutą zwycięstwo Polonii 2011 stawało się coraz mniej prawdopodobne, gdy na 4 minuty przed końcem trzeciej kwarty Spójnia prowadziła 54:31 tylko najwięksi optymiści spośród nielicznej publiczności wierzyli jeszcze w sukces gospodarzy. Po 30 minutach stargardzianie mieli bezpieczną przewagę 65:36.

Do ostatniej kwarty goście przystąpili wyraźnie rozluźnieni, dzięki czemu Polonia zdobyła 10 pierwszych punktów. Podopieczni Tadeusza Aleksandrowicza pierwsze punkty w kwarcie zdobyli dopiero po czterech minutach gry, jednak zwycięstwo gości ani przez moment nie było zagrożone. Spójnia pewnie pokonała Polonię 2011 79:55. Zwycięstwo Spójni i porażka Znicza Pruszków zapewniła stargardzianom awans do play off.

Polonia 2011 - Spójnia Stargard 79:55 (12:18, 11:18, 13:29, 19:14)

Spójnia: Grudziński 13 (2x3, 10 zb.), Buczyniak 12 (1), Parzych 11 (1), Bodych 9, Stępień 7, Soczewski 7, Stokłosa 7 (1), Ulchurski 5 (1), Grzegorzewski 4, Kulikowski 2, Koszuta 2.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.