Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Spójnia nadal bez zwycięstwa

Paweł Majchrzak
Środowy mecz Spójni Stargard z MKS Dąbrowa Górnicza przed własną publicznością miał przynieść pierwsze zwycięstwo gospodarzom w bieżących rozgrywkach. Niestety podopieczni Grzegorza Chodkiewicza w kiepskim stylu przegrali 52:61. Było to pierwsze zwycięstwo gości w sezonie.

Oba zespoły rozegrały słabe spotkanie – po obu stronach nie brakowało licznych błędów. Spójnia nieźle rozpoczęła obejmując prowadzenie 5:0. Było to – jak się później okazało – najwyższe prowadzenie gospodarzy. Stargardzianie nie mogli znaleźć odpowiedniego rytmu gry, w zespole zabrakło dziś lidera, który poderwał by zespół i wziął na siebie ciężar zdobywania punktów.

Goście prowadzili przez zdecydowaną większość spotkania, ale trudno powiedzieć, żeby rozegrali wybitne spotkanie. Słaba dyspozycja gospodarzy bez wątpienia pomogła zawodnikom z Dąbrowy Górniczej – Spójnia w ciągu trzech kwart zdobyła zaledwie 34 punkty (w III kwarcie jedynie 7 "oczek"), a z taką dyspozycją trudno myśleć o zwycięstwie.

W czwartej kwarcie trener Chodkiewicz wypuścił na parkiet zawodników rezerwowych, którzy o dziwo poderwali zespół do walki. Spójnia zmniejszyła straty do 4 punktów (46:50), ale na więcej gospodarzy nie było stać. Stargardzianie ulegli gościom 52:61. Dla MKS-u Dąbrowa Górnicza było to pierwsze zwycięstwo w sezonie.
Kolejne spotkanie Spójnia rozegra w sobotę w Tychach z miejscowym GKS-em.

Spójnia Stargard – MKS Dąbrowa Górnicza 53:61 (14:19, 13:13, 7:11, 18:18)
Spójnia – Soczewski 12, Grudziński 11 (1x3, 10 zb.), Buczyniak 8 (1), Kulikowski, Stokłosa 5 (6 strat), Ulchurski 4, Wilczek 3 (1), Wróblewski 1, Bodych 1.

MKS Dąbrowa Górnicza – Piechowicz 18, Zmarlak 12 (2), Basiński 10 (1), Szczypka 8 (1), Lisewski 5 (9 zb.), Koziński 4, Piotrkowski 2, Partyka 2.