Sparingi Pogoni: Portowcy przegrali z Piastem Gliwice

Robert Duchowski
Przebywający na zgrupowaniu w Gniewinie „Portowcy” przegrali z ...
Przebywający na zgrupowaniu w Gniewinie „Portowcy” przegrali z ... Andrzej Szkocki
Przebywający na zgrupowaniu w Gniewinie „Portowcy” przegrali z gliwickim Piastem 2:4.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 2:4 (0:1)
Bramki dla Pogoni: Mošnikov 46, Djoussé 80**

Pogoń: Fabiniak (71' Rudnicki) - Hricko, Hernâni,  Noll,  Pietruszka -  Budka, Ława,  Szałek (71' Rudol), Andradina (46' Mošnikov),  Kolendowicz - Djoussé**

To pierwsza porażka Pogoni w obecnym okresie przygotowawczym. Podopieczni Artura Skowronka jeszcze nie zdołali wygrać.

Skład z pierwszej połowy meczu z innym beniaminkiem ekstraklasy, Piastem Gliwice, był bardzo podobny do tego jaki wystawiali poprzedni trenerzy Pogoni w rundzie wiosennej.

W pierwszej części spotkania nie pojawił się na boisku ani jeden z zawodników sprowadzonych latem ani żaden z młodych piłkarzy włączonych w ostatnich tygodniach do kadry. Na przerwę Pogoń schodziła przegrywając 0:1.

Na drugą połowę zamiast Ediego Andraidny wybiegł Sergei Mosnikov i właśnie Estończyk w 46. wyrównał stan meczu. Kilka minut później „Portowcy” znów stracili gola.

Kolejne zmiany(na boisku pojawili się młodzieżowcy - bramkarz Krystian Rudnicki i pomocnik Sebastian Rudol) na nic się zdały.

W 76. minucie meczu Pogoń przegrywała już 1:4. Na dziesięć minut przed końcem rozmiary porażki zdołał jeszcze zmniejszyć Donald Djousse.

Jeszcze dziś przed podopiecznymi Artura Skowronka szansa na pierwsze zwycięstwo podczas letniej przerwy. Kolejnym sparingowym rywalem - Gryf Słupsk.