SP 11 w finale krajowym Coca-Cola Cup!

Robert Duchowski
5 czerwca młodzi Stalowcy urodzeni w 1996 roku wyruszyli w podróż do Koszalina. Cel? Wygranie finału wojewódzkiego Coca-Cola Cup 2009 i awans do finałów krajowych w Bydgoszczy. Realizacja? W 100 procentach!

Młodzi piłkarze Stali Szczecin, występujący pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 11 w Szczecinie, zostawili w pokonanym polu 11 najlepszych drużyn województwa i już myślą o finale, w którym na stadionie Zawiszy Bydgoszcz w dniach 19-20 czerwca zmierzy się 16 najlepszych zespołów w Polsce.

W fazie grupowej "jedenastka" trafiła na drużynę gospodarzy SP 7 Koszalin (szkółka Bałtyku Koszalin) oraz otrzymała "wolny los", gdyż drużyna z Siemyśla nie stawiła się na finałach. Stalowcy pewnie pokonali koszalinian 4:0 i awansowali do półfinału. Tam czekała już podstawówka z Czaplinka.

- Mecz był wyrównany jedynie do przerwy. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1 - relacjonuje trener Robert Kikun.

W finale województwa podopieczni trenera Kikuna trafili na starych znajomych z Dębna, z którymi często rywalizowali na zimowych turniejach halowych. Tym razem to Stal okazała się lepsza, w drugiej połowie demolując rywali.

- Mecz miał podobny przebieg, jak półfinał z Czaplinkiem. Z minuty na minutę Stalówka rozpędzała się i zatrzymała się dopiero na wyniku 7:1 - komentował dumnie Kikun.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Rafał Rydzak, który ostatnio ciężko trenował pod okiem bramkarza seniorów Adriana Szpakowskiego. Królem strzelców został Rafał Bakun (7 bramek).

Do wyjazdu, jak i do całego sukcesu nie doszłoby, gdyby nie pomoc rodziców. Wyjazd do Koszalina zasponsorowali państwo Siecińscy, organizacyjnie bardzo pomogli państwo Bartłomiejczykowie oraz trener Tomasz Południak.

Skład Stali: Rydzak Rafał (br.), Sieciński Mateusz (kpt.), Bartłomiejczyk Bartosz, Gumuła Paweł, Kijewski Paweł, Bakun Rafał, Firmanty Karol, Szczęsny Paweł, Kwiatkowski Paweł, Kołodziej Gracjan.

Trener: Kikun Robert.
Kierownik: Bartłomiejczyk Marek.

W turnieju, w kategorii szkół gimnazjalnych, wzięli również udział piłkarze z Gimnazjum nr 43 w Szczecinie - inaczej mówiąc: podopieczni trenera Tomasza Południaka z rocznika 1994. Młodzi Stalowcy zajęli w Koszalinie piąte miejsce i nie zdołali awansować do bydgoskich finałów.