Sokół Pyrzyce - Pogoń Szczecin 0:3 (foto + video)

Piłkarze Pogoni przeważali w całym spotkaniu i atakowali do ostatnich minut. Na trybunach zasiadło ponad pół tysiąca fanów Dumy Pomorza.

Pogoń Szczecin: Judkowiak – Zawadzki, Skrzypek, Tychowski, Kosakowski - Biliński, Parzy, Norsesowicz - Ropiejko, Rydzak, Lebedyński

Sokół Pyrzyce: Łapczyński - Kawczyński, Lewandowski, Winiarz, Tyburczy - Pluta, Paliwoda, Panasiuk, Hackiewicz - Więcek, Okraska

Widzów: 1500

Spotkanie zabezpiecza 120 policjantów i 80 ochroniarzy. - Przygotowywaliśmy się bardzo długo do tego meczu i cieszę się, że zostanie rozegrany na naszym obiekcie - mówił przed spotkaniem Daniel Frątczak, wiceprezes Sokoła Pyrzyce.

Pogoń sprzedała na to spotkanie pół tysiąca biletów. - Przewidujemy, że na stadionie pojawi się 1000 kibiców, w tym ok. 400 - 500 fanów ze Szczecina - zapowiadał Daniel Frątczak.

18 min - Gol!!!
Tomasz Parzy strzela bramkę z ponad 20 metrów bezpośrednio z rzutu wolnego. Na zdjęciu piłkarze Pogoni cieszą się ze zdobytego gola.

Na stadionie zasiadło około 1,5 tys. kibiców. W tym około 500 fanów Dumy Pomorza.

Na trybunach panuje wspaniała atmosfera. Kibice obu drużn nie szczędzą dopingu. Chociaż zdecydowanie głośniejsi są fani ze Szczecina.

Mecz jest ciekawy. Pogoń atakuje od pierwszych minut, ale i Sokół nie daje odpocząć Portowcom.

W 20 minucie Parzy mógł strzelić drugą bramkę, jednak świetnie zachował się bramkarz gospodarzy i obronił jego strzał.

Koniec pierwszej części gry. Portowcy zasłużenie prowadzą 1:0.

Trwa przerwa w meczu. Zapraszamy więc do obejrzenia zdjęć ze stadionu w Pyrzycach.

Rozpoczęła się druga połowa spotkania.

54 min - Gol!!! Ropiejko podaje do Rydzaka, który silnym strzałem z ostrego kąta pokonuje bramkarza gości. Jest 2:0 dla Pogoni Szczecin.

Portowcy wciąż przeważają na boisku, chociaż piłkarze Sokoła grają ambitnie i od czasu do czasu kontrują.

73 min. - Trzecia bramka dla Pogoni!!! Gol padł po bardzo ładnej akcji dwójkowej Kosakowskiego i Ropiejko. Ten drugi dzięki podaniu Kosakowskiego wyszedł na czystą pozycję i spokojnie pokonał bramkarza gospodarzy.

Panasiuk z Sokoła musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Do szatni pomagali mu dojść koledzy z zespołu.

W ostatnim kwadransie spotkania Portowcy wciąż atakowali oddając kilka strzałów z dystansu. Dwa razy groźnie strzelił Rydzak, ale bramkarz gości uratował swoją drużynę.

Koniec spotkania! Pogoń pewnie wygrała. Portowcy gorąco dopingowani przez cały mecz byli dziś lepsi o klasę.