Śnieg paraliżuje Szczecin! Ogromne opóźnienia, wypadki [wiadomości na żywo, zdjęcia, wideo]

Redakcja MM
Redakcja MM
Wypadek na Wyzwolenia w Szczecinie
Wypadek na Wyzwolenia w Szczecinie Piotr "Darvin" Dec
Zima zaatakowała Szczecin! Korki są aż do granicy. Zablokowane są wjazdy i wyjazdy z miasta.

Czekamy na Wasze e-maile! Piszcie:


**

>>>Zima w Szczecinie. Dużo zdjęć naszych Internautów


**

Prognoza pogody dla Szczecina - 12.01.2013 r.Aktualizacja 21.28:


ZDiTM informuje, że obecnie opóźnienia na wszystkich liniach autobusowych i tramwajowych wynoszą ok. 30 minut. Linie kursują w miarę możliwości po normalnych trasach. Zmiany kierowców i motorniczych zostały przedłużone.

- Kierowcy, którzy powinni zjechać do bazy o godzinie 17 pracowali dłużej - mówi Marta Kwiecień-Zwierzyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Podobnie będzie z ostatnią zmianą, jednak musimy mieć na uwadze przepisowe ograniczenia pracy kierowców. Sytuacja jest bardzo ciężka, ale robimy wszystko, aby przywrócić normalne funkcjonowanie komunikacji. W centrali cały czas pracuje nad tym sztab ludzi.Aktualizacja, godz. 20.59

Dyżurny techniczny miasta nie jest w stanie udzielić zbyt wielu informacji. Sytuacja na drogach jest na tyle trudna, że służby nie są w stanie dotrzeć w niektóre miejsca i odśnieżyć ulice.

- Cały ciężki sprzęt oraz wszystkie służby są zaangażowane w działania - usłyszeliśmy od dyżurnego. - Korki na drogach powodują opóźnienia w kursowaniu komunikacji, szczególnie autobusów. Lepiej wygląda sytuacja z tramwajami.

Z informacji przekazanych przez GDDKiA wynika natomiast, że przejezdna jest już autostrada A6.
Aktualizacja, godz. 20.31:

- Autobusy 61 i 81 chyba na dziś skończyły pracę - komentuje nasz Internauta Misza. - Jest taka szklanka, że lepiej jak najszybciej wiać do domu. Cały Szczecin stoi - Giedroycia, Wyzwolenia, Niepodległości, Wojska Polskiego, Piastów, Energetyków. Autostrada A6 - złamały się tiry. Na A7 zderzenie trzech pojazdów.
I... Serdeczne pozdrowienia dla tych, którzy nie zmienili opon na zimówki!

I milszy akcent. Łyżwiarze nie stoją w korkach! :-)


Aktualizacja, godz. 19.43:

- W drodze pieszo do domu zauważyłam, że rondo Mieszka I i Powstańców Wlkp. jest dość mocno zakorkowane - donosi Internautka Tynka. - Jak pisaliście, Piastów od tego ronda w górę - dwa autobusy "rozkraczone", auta poruszają się jednym pasem. Al. Powstańców Wlkp. od Pomorzan w kierunku ronda zakorkowana od mniej, więcej Starkiewicza. Tramwaje 11, 12 kursują baaardzo rzadko. Tak samo 8 na Gumieńcach.


Korek na skrzyżowaniu ul. Firlika i Du Bois w Szczecinie. Fot. Internautka

- Czekam na znajomych już od 4 godzin - informuje Kacper. - Wyjechanie z Tamy Pomorzańskiej na "Prawy Brzeg" zajęło im 1,5 godziny, właśnie wracają przez Most Długi... A raczej wleką się już z Dąbiu od 17 i na most nawet nie dojechali. :) Sam wracając z Krzekowa czekałem koło 2 godzin na autobus linii 60, a i tak wysiadłem przed planem i poszedłem na piechotę, ze względu na korki.

- Nie ma to jak kompletny paraliż całego miasta - komentuje nasz Internauta Michał. - Autobus linii 87 jechał 21 minut (swoją drogą - zbyt późny odjazd) z przystanku Kołłątaja a przystanek Orzeszkowej - czyli 400 metrów.

Opóźnienia? "Eeee nic się nie dzieje"

Jak wylicza nasz Internauta Michał, na ulicy Warcisława, koło wiaduktu kolejowego, dwa autobusy blokowały ruch, stojąc na środku drogi na światłach awaryjnych. Nie jeździły tramwaje na ulicy Wyzwolenia i na Basen Górniczy.

- Takie przykłady można mnożyć - dodaje Pan Michał. - Ale oczywiście dyspozytor z pętli autobusowej Kołłątaja około godziny 15:40, na uprzejme pytanie, czy autobusy linii 87 jeżdżą według rozkładu bardzo niemiło stwierdził, że czemu miałby nie jeździć i że nie potrzebnie się czepiam. Mam nadzieję, że zostaną wyciągnięte jakiekolwiek konsekwencje wobec zarówno owego dyspozytora, jak i osób organizujących odśnieżanie miasta i organizację ruchu. Przecież te 8 cm śniegu nie może paraliżować całego miasta, nie mieszkamy na Syberii.

- Koło bramy portowej na ulicy 5 cm śniegu - alarmuje Internautka Ania. - Kierowcy na hamulcu zjeżdżają na dół. Jedna kobieta się nawet przewróciła! Nic
się nie stało ale prawie ją potrącono!
Aktualizacja, godz. 18.43:

- Tramwaje linii 3 i 6 nie dojeżdżają do pętli Pomorzany - informuje Andrzej Michalak. Nie są w stanie podjechać pod górkę.****- Ulica Europejska w Szczecinie zakorkowana, to samo ul. Krakowska od początku aż do Europejskiej - alarmuje Kanni Kanni.
**__**

Zakorkowana ul. Europejska w Szczecinie. Fot. Kanni Kanni


Aktualizacja, godz. 18.37:

Korki, nie kursuje komunikacja. "Paraliż"

**- Al. Piastów na wpół zablokowana - napisał do nas Internauta Artur, który przysłał zdjęcie zrobione o godz. 18.21. - Ruch wahadłowy z powodu stojącej ciężarówki i autobusu.


Fot. **Internauta Artur**

- Wojska Polskiego cala zakorkowana - donosi Internautka Olinek340. - Kilometr pokonujemy w 30 min.

- Basen Górniczy sparaliżowany do Dąbia nic nie kursuje :-( - alarmuje nasz Internauta Roman.

- Przejeżdżałem a właściwie próbowałem przejechać z Niebuszewa do centrum - relacjonuje Pan Bartek. - Wszystkie drogi prowadzące do centrum są zakorkowane. Tak samo dojazd z Galaxy do Giedroycia, praktycznie niemożliwy. Przy Kaskadzie na placu Lotników jest lodowisko. Wszystkie samochody stoją. Radzę kierowcom naprawdę uważać na to, co dzieje się na jezdni, a właściwie lodowisku.

**Aktualizacja, godz. 18.17:

Opóźnienia autobusów? "Przecież one stoją w miejscu!"

- Autobusy wcale nie jeżdżą - napisał do nas Pan Stanisław. - Z Głębokiego na Gumieńce musiałem iść na piechotę. To, co się dzieje, jest nie do wyobrażenia! Przesyłam zdjęcia. 60, 53, 75, 80 nie jeżdżą...
**
Fot. Internauta Stanisław
"Czekam na męża trzy godziny..."
**
- Nie może dojechać ze Szczecina do Polic, trasa 101 107 jest zakorkowana w Mścięcinie tiry i autobusy nie mogą podjechać pod gorę - relacjonuje nasza Internautka malwina. - Trasa przez Głebokie też zakorkowana, tiR leży w rowie i prawdopodobnie autobus 103 wywrócił się, radzę jechać przez Dobrą

.


Aktualizacja, godz. 17.51:

Autostrada z Goleniowa do granicy wciąż jest mocno zakorkowana - donosi nasza Internautka Lena.

- Korek jest nadal - napisała w e-mailu Lena. - Prawy pas zajęty jest przez stojące ciężarówki. Osobówki w żółwim tempie suną lewym pasem. Przede mną chyba jeszcze kilka godzin takiej jazdy, choć do domu blisko... :-)
**- Masakra na drodze to mało powiedziane - dodaje nasza Czytelniczka Marta. - Stoję przed kebabem Zozan przy al. Wojska Polskiego, droga ledwo przejezdna, wszyscy jadą z prędkością 20 km/h! Jeden wielki ślizg... A jadę z dzieckiem w foteliku do domu.. istna masakra.**

Piaskarka na ul. Boguchwały w Szczecinie w dzielnicy Niebuszewo. Zdjęcie na [email protected] przesłał Internauta Pawel82pl.Aktualizacja, godz. 17.41:

Na ul. Jagielońskiej w Szczecinie piaskarka stoczyła się z podjazdu. Jedno auto zniszczone.**Wkrótce więcej informacji.
Aktualizacja, godz. 17.14:

- Stoję w korku za mostem Cłowym. Z Dąbia jadę już godzinę - informuje Jakub Wieczorek, który przysłał nam zdjęcie. - A postępów nie widać...
**Traktorzyści, pługi**i synoptycy_
-
_No to teraz może traktorzyści czas zrobić coś pożytecznego. Możecie miasto odśnieżyć! Do dzieła pokażcie, że na coś was stać - pisze w komentarzu nasz Internauta.

- Szkoda, że drogowcy nie mają swojego synoptyka - krytykuje złośliwie "kierowca". - Jakby sypali od samego rana, to może byłoby mniej oblodzonych dróg.
Aktualizacja, godz. 17.06:

- Kierowca musiał "złamać" autobus by wyhamować przed górką przy "Danie", korek na Wyzwolenia od Galaxy - pisze Piotr "Darvin" Dec, który przysłał również zdjęcie.

Taksówki?
- Na taksówki trzeba czekać nawet 2,5 godziny - donosi nasza Internautka Bogna.
Aktualizacja, godz. 16.57:

_**

Zdjęcie z wypadku Wyzwolenia w Szczecinie

przysłał nam Internauta **_

Piotr "Darvin" Dec.


Aktualizacja, godz. 16.57:

"Korki do granicy!"

**- Korek na S3 od zjazdu ze Szczecin na Płoni w stronę Podjuch - pisze Pani Elżbieta. - A co dalej? Może przecież sięgać do samej granicy w Kołbaskowie.
**- Zakorkowana autostrada z Goleniowa do granicy - dodaje Lena. - Stoję w korku przed zjazdem na Podjuchy od ponad pół godziny.

Aktualizacja, godz. 16.51:

"Zima pełną „gębą znów zaskoczyła drogowców"

- Tak wygląda podjazd ul. Rugiańską w stronę skrzyżowania z ul. Komuny
Paryskiej – pisze nasza Internautka Asia, która na [email protected] przysłała zdjęcia. - Kolejki samochodów sięgają już mostu za ul. Lubeckiego! Nie mówiąc o ul. Stalmacha. Piaskarek ani widu ani słychu.

Pługi? Stoją w korkach

**- Stoję sobie w korku na Piotra Skargi w dół w kierunku Giedroycia i słyszę w radiu, że ludzie nie widzą pługów. Ja widzę od jakiś 40 minut widzę pług w lusterku, tkwi razem z innymi w korku :(_ - pisze na _FB Pawel Przychodzien.

**Nasz Internauta: "Ale urwał - zima 2013"**

****_Aktualizacja, godz. 16.43:
- Górka "Ale urwał - zima 2013" - pisze w komentarzu
_

jean i publikuje film. - Powtórka z rozrywki.
Aktualizacja, godz. 16.41:

- Ul. Rugiańska - podjazd w stronę Komuny Paryskiej - "bezcenny" - pisze na FB Joanna. - Korek aut aż na wysokości wiaduktu na Lubeckiego, żaden tir nie może podjechać pod górkę! A piaskarki ani widu ani słychu!

- Wydostanie się z Grzymińskiej graniczy z cudem - dodaje na FB Artur.

- jakąś godzinę temu Derdowskiego od strony ronda było zablokowane gdyż się zakopał autobus oraz trz tiry - informuje na Facebooku Bartłomiej. - Widziałem aż jedną pługo-piaskarkę, która na dodatek miała pług ustawiony za wysoko i nie zgarniała nic. Przystanki autobusowe/tramwajowe masakra. Ale lepiej kupować za wysoką sumę lawetę, która i tak nie jest prawie używana, zamiast kupić chociażby z 10-20 quadów do zgarniania z chodników . Na śmieciarki powinny być montowane pługi ale oczywiście tego prawie, że nie ma. Szkoda gadać po prostu...


Aktualizacja, godz. 16.33:- Wjazd do miasta zakorkowany już od Kauflandu... - pisze w komentarzy nasz Internauta.

- Zablokowany wjazd do Szczecina od strony Zdrojów, dwa tiry zatrzymały się na moście ulicy Leszczynowej - dodaje kolejny nasz Czytelnik

Aktualizacja, 16.13:

- Zablokowana ul. Ku Słońcu od ronda przy Derdowskiego w stronę Mierzyna - alarmuje nasz Internauta Roberto Raczyński, który przez Facebooka przysłał nam zdjęcia. - Zero przejazdu, korek ponad 1,5 km.

Do zdarzenia doszło około godz. 15.30. Nikt nie został ranny.


Fot. Roberto Raczyński

Jak informuje nasz Internauta "rema" w komentarzu, korek ciągnie się także od Golęcina w stronę miasta.

- Cała Ludowa jest zawalona - pisze "rema".


Intensywne opady śniegu dają się we znaki kierowcom i pieszym. W wielu miejscach w mieście doszło do kolizji.

Wszystkie autobusy są opóźnione do nawet 30 minut. Nie kursują tramwaje od placu rodła do Lasu Arkońskiego.

Ogromne opóźnienia komunikacji miejskiej

**

Przy ulicy Wyzwolenia w Szczecinie tramwaj zderzył się z samochodem osobowym**. Jedna osoba jest ranna. Z tego powodu nie kursują tramwaje od placu Rodła do Lasu Arkońskiego.

ZDiTM planuje uruchomić zastępczą komunikację autobusową. Tramwaje linii 2,12 i 3 zostały skierowane na inne trasy.

Autobusy w wielu miejscach nie kursują - mają problemy z wjechaniem pod górę. Tak jest m.in. na ul. Wilczej, Lubeckiego, Rugiańskiej i Stelmacha.

Jak informuje Dyspozytor Centrali Ruchu ZDiTM, wszystkie autobusy są opóźnione o 20 - 30 minut.

Piszecie, dzwonicie. Czekamy! E-mail:

O wielu zdarzeniach informują nas także Czytelnicy.

- Nie można dostać się na Warszewo, Krasińskiego - w górę do Duńskiej jest nie przejezdna - pisze w wiadomości do redakcji jeden z Czytelników. - Wszystkie samochody stoją, już robi się korek gigant. Za chwilę masa ludzi kończy pracę - będzie jeszcze gorzej.

Jak informuje nasz Internauta TomL, na skrzyżowaniu ul. Mieszka I i Białowieskiej w poprzek drogi stanął autobus i samochód ciężarowy. Kierowcy przejeżdżają tędy jednym pasem.

- Zakorkowana jest też ul. Mieszka I – dodaje TomL. – Jechałem od Gumieniec w stronę al. Piastów, jedno skrzyżowanie przejechałem w 30 minut. Pod warstwą śniegu jest lód i samochodu praktycznie stoją w miejscu.

Jak alarmuje nasza Internautka Marta, która utknęła w autobusie na ul. Gdańskiej, w stronę prawobrzeża, tam również praktycznie nie ma przejazdu.

- Dwa razy autobus zarzuciło, kierowca sprawdzał, czy nie uszkodziło pojazdu, próbowaliśmy jechać dalej, ale bez efektu, niektórzy zdesperowani pasażerowie wysiadają z autobusów i tramwajów - relacjonuje pani Marta.

Po Szczecinie jeżdżą obecnie 24 pługopiaskarki. Przystanki odśnieża 15 osób.

- 26 Kwietnia, slalom pomiędzy staczającymi się samochodami - informuje Małgocha na naszym profilu na portalu Facebook.

- Rondo przy Makro, tragedia! - dodaje Filip. - Jeden znak już ścięty, obijają się ludzie o krawężniki, max 20/h można jechać. I cała Europejska.

Prognoza pogody dla Szczecina - 12.01.2013 r.

- W nocy możemy się spodziewać jeszcze więcej opadów śniegu - twierdzi Krzysztof Ścibor z Biura Prognoz Pogody Calvus. - Sporo go spadnie w okolicach Szczecina.

Ale ma być mroźno. W Szczecinie termometry pokażą minus 2 stopnie C, nad morzem minus 1 stopień.

W sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane , okresami duże z przelotnymi opadami śniegu. Nadal mroźno, w Szczecinie minus 1 stopień C, nad morzem 0 stopni C. Wiatr będzie słaby północno-wschodni.

Dopiero w niedzielę nad morzem powinno posypać śniegiem. W głębi lądu będzie padać symbolicznie. Nadal jednak mroźno do minus 2 stopni C. W nocy zimniej do minus 6 stopni C.

- W przyszłym tygodniu w regionie będzie ciągle zimowo - przewiduje synoptyk. - W dzień temperatura będzie spadać do minus 3 stopni C, w nocy do minus 6 stopni C. Do środy nadal ma padać śnieg, ale już nie tak obficie.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

kup najtaniej

Raven

Raven Style Pink 20/21

659,00 zł

kup najtaniej

Roces

Roces Paradise Lama Czarne 450635 02

219,98 zł

kup najtaniej

Uvex

Uvex Fierce Czarny 18/19

279,82 zł

kup najtaniej

Fischer

Fischer Rc4 60 Jr Junior 18/19

449,00 zł

kup najtaniej

Livall

Livall Rs1

697,11 zł
Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie