Słabo zagrały, ale wygrały

Piast Szczecin pokonał we własnej hali PLKS Pszczyna 3:0 (25:21, 25:18, 25:18). Gospodynie zwyciężyły bardzo pewnie, ale było to jedno ze słabszych spotkań, jakie zagrały w tym sezonie.

W sobotę do Szczecina przyjechał ostatni zespół występujący obecnie w pierwszej lidze kobiet. Siatkarki z Pszczyny zdobyły w tym sezonie tylko punkt.

Już w pierwszym secie widać było, że gospodynie bez większych problemów powinny wygrać ten mecz. Przeważały w każdym elemencie gry i z łatwością zdobywały kolejne punkty. Siatkarki gości nie były wstanie im zagrozić. Kompletnie nie radziły sobie z zagrywką i mocnymi atakami. W końcówce tej partii, kiedy gospodynie były już pewne zwycięstwa zaczęły grać słabiej, popełniały bardzo dużo niewymuszonych błędów. Zawodniczki gości wykorzystały to i odrobiły kilka punktów. Ostatecznie jednak siatkarki Piasta wygrały tę partię 25:21.

Kolejne dwa sety rozgrywane były w podobnym stylu, Piast wygrał je bardzo pewnie, jednak zdarzały się momenty słabej gry, kiedy rywalki zdobywały punkty. Piast był zespołem dużo lepszym, ale gra nie była zachwycająca.

Cieszą kolejne punkty. Piast Szczecin jest wiceliderem tabeli, ale ma tyle samo punktów co lider - Wisła Kraków. To był ostatni mecz w tym roku, następny już w styczniu z SMS PZPS Sosnowiec w Szczecinie.