Ruch ograł Pogoń

Marek Iwaniszyn
Od sześciu spotkań ligowych Ruch Radzionków nie stracił na swoim obiekcie bramki! Tak było również i dziś. "Cidry", po bramkach Szymury i Sukera w drugiej części gry, wygrały 2:0 z Pogonią Szczecin.

Dla drużyny z naszego regionu było to bardzo ciężkie spotkanie. Przed meczem trudno było wskazać faworyta tej potyczki. Pogoń miała aspiracje walki o awans do Ekstraklasy, tymczasem przed dzisiejszym meczem znajdowała się za Radzionkowem.

Gospodarze dobrze rozpoczęli spotkanie. W pierwszej części gry przeważali, jednak dogodnych okazji zbyt wielu nie było. A gdy już były, nikt nie potrafił ich wykorzystać. W drugiej odsłonie odważniej zaczęli grać goście.

Kto wie, jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby w 60 minucie drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej, kartki nie zobaczył Bojarski. Osłabieni "Portowcy" kilka minut później przegrywali już 0:1. Po dośrodkowaniu Maka gola strzelił Szymura.