MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rozmowa z seksuologiem: Tajniki udanego seksu i...

Redakcja
Na redakcyjnym dyżurze gościliśmy Waleriana Jędrzejczaka, psychiatrę-seksuologa.

Z jakimi problemami borykają się najczęściej osoby, których życie seksualnie nie jest do końca udane?- Głównymi problemami są zaburzenia sprawności związane z wiekiem, przebytymi chorobami, np. zawałem, z cukrzycą, która stała się teraz prawdziwą plagą oraz stresem. Często zgłaszają się do mnie także panowie w wieku przedemerytalnym oraz tacy, którzy przechodzą andropauzę. Jednak po odpowiednim leczeniu nie ma przeszkód, żeby prowadzić satysfakcjonujące i aktywne życie seksualne.

- Dlaczego w obecnych czasach trudno stworzyć udany związek i w jakim wieku powinien być nasz parter, żeby nasze życie seksualne było udane?
- Żyjemy w szybkim tempie i nasze kontakty seksualne ograniczają się do sporadycznych spotkań. Jeśli chodzi o stworzenie udanego związku, to najlepiej, żeby kobieta była o 2-3 lata młodsza od mężczyzny, choć nie ma na to reguły. Znam wiele takich przypadków, kiedy różnica wieku wynosi 15-20 lat i są to związki bardzo udane, które nie mają problemów ze swoim życiem seksualnym. Uzyskanie satysfakcji, rozładowanie napięcia i relaks po stosunku są bodźcem do dalszych kontaktów seksualnych z naszym partnerem.

- Kto częściej zdradza – panie czy panowie? Co sprawia, że decydujemy się na taki krok?
- Często dochodzi do zdrad, ponieważ żyjemy w czasach, kiedy nie mamy czasu na rozmowę, bliskość i intymny kontakt z naszym partnerem. Przyznam, że częściej zdradzają panowie, ale panie nie pozostają nam dłuższe. Stąd popularność agencji towarzyskich, które zapewniają nam szybki seks bez zobowiązań. Jednak rozładowanie napięcia seksualnego z przygodną partnerką nie poprawia naszego komfortu psychicznego. Bywa, że uprawiamy przygodny seks z koleżanką z pracy, przyjacielem, czy kimś poznanym na imprezie, ponieważ druga strona swoim zachowaniem prowokuje do kontaktów seksualnych. Po pewnym czasie dochodzimy do takiego momentu, kiedy nie możemy się powstrzymać i to, co zaczęliśmy, musimy doprowadzić do końca.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grupę krwi u człowieka można zmienić, to przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto