Rośnie silna kadra

Zawodnicy z Prawobrzeża dominowali na boisku podczas Halowego Turnieju Piłki Nożnej, który zakończył się w ostatni weekend w Szkole Podstawowej nr 74.

W turnieju wzięła udział młodzież z gimnazjów i dzieci ze szkół podstawowych. Rozgrywki były prowadzone w dwóch kategoriach wiekowych: grupa starsza, czyli chłopcy z roczników 1991 i 1992 oraz grupa młodsza – roczniki 1993, 1994, 1995.

W grupie starszej zwyciężyła drużyna z Osiedlowego Klubu Sportowego „Prawobrzeże”, która w finale pokonała 3: 2 Gimnazjum nr 13. W grupie młodszej pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 51, a drugie OKS „Prawobrzeże”.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Piotr Rudecki, uczeń trzeciej klasy Gimnazjum nr 13, zawodnik OKS „Prawobrzeże”.

– To moja pierwsza indywidualna nagroda – mówi Piotr pokazując puchar. – Wcześniej dostawałem wyróżnienia wspólnie z drużyną. Do trenowania piłki nożnej zachęcił mnie mój tata. Gram od czwartej klasy szkoły podstawowej.

Finały wzbudziły ogromne emocje. W młodszej grupie SP 51 pogrążyła przeciwnika strzelając trzeciego gola w ostatniej minucie meczu. Kontrowersje wzbudził faul na zawodniku OKS „Prawobrzeże”, po którym sędzia nie podyktował rzutu wolnego.

– Było dobrze – pocieszał po przegranym meczu chłopaków Zenon Kaczmarek, prezes OKS „Prawobrzeże”.

W finale starszej grupy o wyniku rozstrzygnęła dogrywka. Trenerzy obu drużyn przez cały mecz biegali wzdłuż linii bocznej boiska i wykrzykiwali uwagi dotyczące gry.

Halowy Turniej Piłki Nożnej zorganizował Osiedlowy Klub Sportowy „Prawobrzeże” przy wsparciu Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże”. Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymali puchar Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Dąb”.