Styczeń
W plebiscycie Przeglądu Sportowego na dziesięciu najlepszych sportowców Polski, siódme miejsce zajmuje szczecińska tyczkarka Monika Pyrek. n Siatkarki Piasta Szczecin odnoszą pierwsze, historyczne zwycięstwo w ekstraklasie – w Myślenicach pokonują Dalin 3:2.
Szczeciński tenisista Marcin Matkowski wraz z Mariuszem Fyrstenbergiem osiągnęli półfinał Australian Open. n Monika Pyrek zajmuje trzecie miejsce na mityngu lekkoatletycznym w Bydgoszczy. n W pływackim Pucharze Świata medale zdobywają szczecinianie: Katarzyna Baranowska (złoto na 200 metrów stylem zmiennym), Przemysław Stańczyk (srebro, 400 m st. dowolnym) i Mateusz Sawrymowicz (brąz, 400 m st, dowolnym).
Luty
Magdalena Kiszczyńska na kortach SCT zdobywa tytuł mistrzyni Polski juniorek.
Monika Pyrek po raz trzeci w karierze zostaje laureatką rankingu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki „Złote Kolce”.
W halowych mistrzostwach Polski złote medale zdobywają tyczkarze: Monika Pyrek i Przemysław Czerwiński.
Marzec
- Siatkarki Piasta przegrywają kolejny mecz w ekstraklasie – z Dalinem Myślenice 2:3 na własnym parkiecie – i muszą walczyć o utrzymanie w barażach.
- Piłkarze ręczni Łącznościowca Szczecin awansują do I ligi.
Kwiecień
- Pogoń 04 Szczecin po barażach utrzymuje się w ekstraklasie futsalu. W rewanżowym meczu barażowym pokonuje TPH Polkowice 13:3 (pierwszy mecz 3:6).
- Siatkarki Piasta przegrywają baraże z AZS Poznań i spadają do I ligi.
- W 31. Międzynarodowym Turnieju Wiosny czwarte miejsce wywalczyła szczecinianka Anna Zdun (Kusy Szczecin). Wygrała Białorusinka Lubov Cherkashina.
- Damian Zieliński zajmuje piąte miejsce w sprincie w torowych mistrzostwach świata w Bordeaux.
Maj
- Siatkarka Piasta – Kinga Kasprzak – debiutuje w reprezentacji w przegranym 0:3 meczu towarzyskim z Hiszpanią. n Katarzyna Baranowska zdobywa złoto (400 metrów st. zmiennym), Przemysław Stańczyk srebro (200 m, st. dowolnym), a Mateusz Sawrymowicz złoto (400 m, st. dowolnym) podczas mistrzostw Polski.
Czerwiec
- W spadkobiercy „Szczecińskiej Dwudziestki” – Półmaratonie Gryfa wygrywa szczecinianka Bogusława Zakrzewska oraz Białorusin Alexander Nikołajuk.
- Agnieszka Iskra (Tornado Szczecin) jest trzecia, Dariusz Czyżowicz drugi, a Michał Migała trzeci (obaj Ironman Szczecin) w Triathlonie Książąt Pomorskich.
- Marta Pihan zajmuje trzecie miejsce na podium w wieloboju seniorek w gimnastyce artystycznej.
- Polska czwórka podwójna (m.in. szczecinianie: Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski) triumfuje w Pucharze Świata na poznańskim torze.
- Kusy Szczecin zdobywa złoty medal drużynowych mistrzostw Polski w gimnastyce artystycznej seniorek.
Lipiec
- Monika Pyrek zajmuje trzecie miejsce w mityngu Złotej Ligi w podparyskim Saint- Denis.
- Łukasz Ciołek (Ślizg Szczecin) zdobywa srebrny medal mistrzostw Europy w motorowodnej klasie T-550 w niemieckim Dessau.
- Szczecinianin Tomasz Bednarek w parze z Michałem Przysiężnym wygrywają poznański turniej Porsche Open.
- Monika Pyrek zdobywa złoto w mistrzostwach Polski na otwartym stadionie, jest też pierwsza w mityngu Super Grand Prix IAAF w Sztokholmie.
Sierpień
- Katarzyna Baranowska jest trzecia w mistrzostwach Europy na dystansie 400 metrów i druga na 200 metrów stylem zmiennym na długim basenie.
- Robert Bałdyga (Pałac Młodzieży) zostaje mistrzem świata do lat 19 w windsurfingu.
- Monika Pyrek zdobywa srebro mistrzostw Europy.
- Damian Zieliński zdobywa dwa złota w torowych kolarskich mistrzostwach Polski w sprincie i keirinie na welodromie im. Zbysława Zająca.
- Marcin Zieliński (LOK Szczecin) zdobywa brąz motorowodnych mistrzostw Europy w Formule 125.
- W nocnym mityngu skoku o tyczce na placu Zamenhofa w Szczecinie triumfuje Niemka Nastja Rysich, druga jest Monika Pyrek.
- Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski zdobywają wraz z dwoma kolegami mistrzostwo świata w czwórce podwójnej w angielskim Eton.
Wrzesień
- W szczecińskim turnieju Pekao Open w finale singla Ekwadorczyk Nicolas Lapentti wygrywa z Czechem Bohdanem Ulihrachem 3:6, 6:3, 3:3. W finale debla szczecinianie: Marcin Matkowski i Tomasz Bednarek przegrywają z Niemcami Christophem Kasem i Thomasem Behrendtem 1:6, 6:3, 4:10.
Październik
- Damian Zieliński zdobywa srebro na torowych mistrzostwach Europy.
Listopad
- Marcin Matkowski wraz z Mariuszem Fyrstenbergiem awansują do prestiżowego turnieju deblistów Masters, który jest nieoficjalnie nazywany mistrzostwami świata.
Grudzień
Trener kadry Ireneusz Kłos zostaje trenerem siatkarek Piasta Szczecin.
W mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Helsinkach, złoty medal na dystansie 200 metrów i srebrny na 400 metrów stylem zmiennym zdobywa Katarzyna Baranowska, a Przemysław Stańczyk i Mateusz Sawrymowicz zajmują drugie miejsca na podium, odpowiednio na dystansach: 400 i 1500 metrów stylem dowolnym.
Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?