Regaty Omega Floating Garden zakończone sukcesem

Zakończyły się regaty na jeziorze Dąbie. Wystartowało w nich 92 ...
Zakończyły się regaty na jeziorze Dąbie. Wystartowało w nich 92 ... Andrzej Kus
Zakończyły się regaty na jeziorze Dąbie. Wystartowało w nich 92 sportowców. Zwyciężyli zawodnicy z Gdańska.

- 30 załóg, 92 zawodników, 856 przejechanych kilometrów, 200 zjedzonych pączków, 240 upieczonych kiełbas i kaszanek, 60 litrów grochówki. Taki jest bilans regat Omega Floating Garden. Najważniejsze, że sukces organizacyjny przełożył się na zadowolenie zawodników - cieszą się organizatorzy z Centrum Żeglarskiego. - Rozegrano łącznie 9 wyścigów, 6 w sobotę i 3 w niedzielę.

W klasie Omega Standard startowało 16 załóg, Zwyciężyli przedstawiciele AZS Politechniki Gdańskiej z Anną Chamier-Ciemińską w załodze oraz Patrykiem Richertem. Sternikiem był Filip Pietrzak.

W klasie Omega Sport startowało 14 załóg. Tutaj również najlepsi okazali się żeglarze z Gdańska z Michałem Wojtowiczem i Karolem Dołęgą w załodze, ze sternikiem Tymonem Sadowskim.

Zawodnicy z Centrum Żeglarskiego zdobyli 11, 13 i 15 miejsca. Wszyscy sportowcy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy puchary i nagrody. Liczymy, że sukces imprezy przyczyni się do odnowienia i popularyzacji klasy omega w naszym regionie.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani