Rega pokonana, przed nami Victoria

GJ
GJ
W ostatnim sparingu przed startem sezonu 2008/09 Portowcy wygrali w Trzebiatowie z Regą 3:1. Bramki strzelali napastnicy: Ropiejko, Kowal i Posmyk.

Szczecinianie od pierwszych minut mieli ogromną przewagę. Przez pierwszy kwadrans nasi piłkarze nie schodzili z połowy rywala, ale nie potrafili umieścić piłki w siatce. Udało się za to Redze. W 21 minucie bramkę dla trzebiatowian strzelił doskonale znany w Szczecinie Łukasz Cebulski, były zawodnik Portowców.

Szybko, bo w 32 minucie wyrównał Maciej Ropiejko. Szczecinianie poszli za ciosem i już 3 minuty później prowadzili 2:1 po golu Marka Kowala. Do przerwy wynik nie zmienił się już, ale goście nadal przeważali.

W drugiej części spotkania gra nieco się wyrównała. Grę utrudniała wysoka temperatura. Wynik spotkania ustalił już w doliczonym czasie gry nowy zawodnik Pogoni – Paweł Posmyk, który wszedł na boisko po przerwie.

Na pewno cieszy skuteczność napastników, którzy strzelili w tym spotkaniu po bramce. Nasi piłkarze pokazali, że potrafią się szybko podnieść po stracie gola i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Teraz kibice czekają już na pierwszy ligowy mecz z Victorią Koronowo (sobota, 2 sierpnia).

Pogoń zagrała w składzie: Binkowski (46' Wójcik) - Tychowski, Szyszka (46' Świniarek), Skrzypek (60' Dymek), Woźniak - Chi Fon (46' Kosakowski), Kołc, Biliński, Przewoźniak (46' Parzy) - Kowal (46' Posmyk), Ropiejko (46' Rydzak)

Za tydzień mecz z Victorią Koronowo

Pogoń pierwsze spotkanie w II lidze zagra w Koronowie, miasteczku położonym w pobliżu Bydgoszczy, oddalonym od Szczecina o 270 km. Zamieszkuje je nieco ponad 10 tys. mieszkańców. Szczyci się zespołem zabudowań pocysterskich pochodzącym z końca XIII w. Ciekawym zabytkiem jest także XIX wieczna zabudowa rynku.

Victoria powstała w 1971 roku w Buszkowie, wsi położonej o niecałe 6 km od Koronowa. 4 lata później drużynę przeniesiono do Mąkowarska, a na początku lat 90. do Koronowa. Niebiesko-żółto-czarni grają na malutki, mieszczącym 1000 widzów stadionie (Pogoń stara się o 200 biletów dla fanów Dumy Pomorza). Największymi sukcesami drużyny jest wygranie rozgrywek Pucharu Polski w grupie Kujawsko - Pomorskiej w sezonie 2006/2007 (w Victoria pokonała Zawiszę Bydgoszcz) oraz awans do nowej II ligi.