Do 13 sierpnia do godz. 4.30 zawieszona zostanie linia tramwajowa nr 6. W jej miejscu pojawi się linia tramwajowa nr 16, która kursować będzie w obu kierunkach od przystanku „Pomorzany” trasą linii 6 do przystanku „Wyszyńskiego” i dalej przez ul. Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois do przystanku „Dubois” i dalej trasą linii 6 do Gocławia. Linia będzie kursować wg specjalnego rozkładu jazdy.
Linia autobusowa nr 70 kursować będzie objazdem: w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – pl. Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Urząd Wojewódzki” i „Starzyńskiego”.
Zostaje uruchomiony przystanek „Filharmonia” zlokalizowany na ul. Matejki na wysokości budynku Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. W kierunku Pargowa: pl. Rodła – Wyzwolenia – pl. Żołnierza Polskiego – Farna- Sołtysia – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków: „Starzyńskiego”, „Teatr Współczesny”, „Jarowita”. Uruchamia się przystanek „Plac Hołdu Pruskiego” przy skrzyżowaniu z ul. Farną. Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy.
Czytaj więcej: Pyromagic 2018 w Szczecinie. Zobacz PROGRAM XI Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni
Linia autobusowa nr 526 – kursować będzie objazdem w obu kierunkach: od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois do przystanku „Dubois” i dalej swoją trasą, wg normalnego rozkładu jazdy.
Czytaj również: Pyromagic Szczecin 2018. Od czwartku część ulic zamknięta, zmiany w komunikacji miejskiej
10 sierpnia od godz. 19 oraz 11 sierpnia od godz. 10:
Linia autobusowa nr 53 zostanie skierowana ul. Łady – Jana z Kolna do przystanku „Dworzec Morski” (przystanki wspólne z linią 526) z pominięciem przystanków „Antosiewicza” i „Stocznia Szczecińska”. Nawrót autobusów odbywać się będzie na skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Kapitańskiej. W pozostałych godzinach linia kursować będzie obecnie obowiązującą trasą, tj. do Stoczni Szczecińskiej.
10 i 11 sierpnia:
Zostanie wydłużone kursowanie linii tramwajowych nr 2, 3, 7, 8, 12 i 16 do godziny 1 z częstotliwością co 20 minut (linia 8 w godzinach 21-0 co 10 minut).
Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23-1 dla linii autobusowych:
- 53 – Dworzec Morski – Pomorzany Dobrzyńska, co 15 minut,
- 68 – Plac Rodła – Przepiórki, co 30 minut,
- 75 – Dworzec Główny – Krzekowo, co 10 minut,
- 81 – Dworzec Główny – Przecław, co 10 minut,
- 102 – Gocław – Police Wyszyńskiego Polana,
- 107 – Plac Rodła – Police Wyszyńskiego Polana, co 10 minut,
- A – Plac Rodła – Osiedle Bukowe co 15 minut,
- B – Osiedle Słoneczne – Osiedle Arkońskie co 15 minut,
- C – Plac Rodła – Osiedle Kasztanowe co 30 minut,
- 887 – Plac Rodła (odjazd z peronu dla linii 101) – Podbórz – co 30 minut trasą: Plac Rodła – Łucznicza – Duńska – Podbórz.
Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:30-1:30 dla linii autobusowych:
- 56 – Basen Górniczy – Dąbie Osiedle co 30 minut,
- 96 – Basen Górniczy – Osiedle Kasztanowe co 30 minut,
- 65 – Rondo Ułanów Podolskich – Osiedle Bukowe (przez ul. Jasną), co 20 minut,
- 71 – Rondo Ułanów Podolskich – Osiedle Bukowe (przez ul. Łubinową), co 20 minut,
- 73 – Basen Górniczy – rondo Ułanów Podolskich – Wielgowo Borsucza co 30 minut,
- 79 – Rondo Ułanów Podolskich – Jezierzyce co 30 minut,
- 866 – Klucz Autostrada – rondo Ułanów Podolskich – Łubinowa – Chłopska – Nad Rudzianką – Gwarna – Dąbska – Kijewo, co 20 minut. Autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej zlokalizowanych na trasie przejazdu.
Linia tramwajowa nr 3 od godz. 200 będzie kursować przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynny będzie przystanek „Plac Tobrucki”, a uruchomiony zostanie przystanek „Wyszyńskiego”.
Przystanek „Hangarowa” na żądanie w obu kierunkach dla linii tramwajowych 2, 7, 8 od godz. 20 do zakończenia kursowania tramwajów, zmieni status na przystanek stały.
Linia autobusowa 61 (kierunek Podjuchy) oraz linia autobusowa 87 (kierunek Podbórz) od godz. 12 kursować będą przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynne będą przystanki „Plac Tobrucki” i „Brama Portowa”, a uruchomione zostaną przystanki „Dworcowa nż” i „Wyszyńskiego”.
Na linii autobusowej 61 brygady 2 i 3 wykonają dodatkowe kursy z pętli „Owocowa Dworzec” przez ul. Wyszyńskiego do Podjuch o godz. odpowiednio 23:22 i 23:42. Brygada 3 ponadto wykona kurs z Podjuch do Owocowej o godz. 23:06 przez Południową.
Czytaj więcej:
Komunikacja kolejowa REGIO w dniach 10 i 11 sierpnia
Zgodnie z porozumieniem zawartym z przewoźnikiem kolejowym Przewozy Regionalne Sp. z o.o, w pociągach REGIO kursujących do i ze Szczecina Głównego, w granicach administracyjnych miasta Szczecin, tj. między stacjami: Szczecin Główny, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy, honorowane będą wszystkie bilety okresowe ZDiTM.
Ponadto w dniach 10/11.08.2018 r. oraz 11/12.08.2018 r. zostaną wykonane dodatkowe kursy w relacjach:
- Szczecin Główny- Goleniów
- Szczecin Główny - Stargard
- Szczecin Główny - Gryfino
Wg poniższych rozkładów jazdy:
10/11.08.2018r. (piątek/sobota) i 11/12.08.2018r. (sobota/niedziela)
Szczecin Główny - 00:10
Szczecin Port Centralny - 00:13
Szczecin Zdroje - 00:20
Szczecin Dąbie - 00:24
Szczecin Załom - 00:30
Kliniska - 00:34
Rurka - 00:37
Goleniów - 00:44
Szczecin Główny - 00:25
Szczecin Port Centralny - 00:28
Szczecin Zdroje - 00:35
Szczecin Dąbie - 00:38
Szczecin Zdunowo - 00:43
Reptowo - 00:48
Miedwiecko - 00:52
Grzędzice Stargardzkie - 00:56
Stargard - 01:01
Szczecin Główny - 00:30
Szczecin Port Centralny - 00:33
Szczecin Podjuchy - 00:38
Daleszewo Gryfińskie - 00:44
Czepino - 00:47
Gryfino - 00:50
Zobacz także:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?