Puchar Polski: Porażka z drużyną z ekstraklasy

Akademicy przegrali z Polpharmą Starogard Gdański, która na co dzień gra Polskiej Lidze Koszykówki 65:79. I tym samym odpadli z rywalizacji o Puchar Polski.

AZS Radex Szczecin wcześniej wyeliminował z Pucharu Polski Korsarza Gdańsk i ŻTS-u Nowy Dwór Gdański. Dzisiejsi rywale akademików zajmują aktualnie szóste miejsce w Polskiej Lidze Koszykówki.

Od dłuższego czasu w Szczecinie nie gościła koszykówka z ekstraklasy, nic więc dziwnego, że na spotkanie przyszło wielu kibiców. Przed halą nie było gdzie zaparkować. Mecz rozpoczął się o godz. 18.30.

AZS Radex Szczecin - Polpharma Starogard Gdański 65:79 (11:15, 30:35, 42:57, ) Od początku spotkania goście byli lepsi. Jednak brak skuteczności w pierwszych dwóch kwartach nie pozwolił im odskoczyć od gospodarzy.

Trzecia i czwarta kwarta to już wyraźna przewaga Polpharmy Starogard Gdański.
**

Trzecia kwarta to już całkowita dominacja koszykarzy gości, co widać po wyniku. My zdobyliśmy 12 punktów, oni 22.

Druga kwarta miała podobny przebieg jak pierwsza. Polpharma grała nieskutecznie, ale wciąż przeważała na parkiecie. Koszykarze AZS-u tylko raz zdołali wyjść na prowadzenie. 4 i pół minuty przed końcem II kwarty było 21:20, ale Akademicy szybko stracili przewagę.

Najlepszy okres gry szczecinian to chwila, kiedy na parkiecie przebywali Michalski i Sudowski. Szczecińskie "dwie wieże" powstrzymywały zawodników gości od zdobywania łatwych punktów spod kosza. Niestety mimo momentami dobrej grze w obronie za szybko tracimy piłkę w ataku. W efekcie przegrywamy po dwóch kwartach 30:35.

Pierwsza kwarta zakończyła się minimalną wygraną gości 15:11. Polpharma Starogard Gdański ma przewagę na parkiecie, jednak niska skuteczność drużyny z ekstraklasy nie pozwoliła im uzyskać większej przewagi.