Przyjaciele Gadochy najlepsi na XI memoriale im. Stefana "Gadochy" Moskalewicza [zdjęcia]

Mariusz Harbatowicz
W sobotę, 17 grudnia już po raz dziesiąty w Świdwinie odbył się Memoriał im. Stefana Moskalewicza, który przyciągnął do Świdwina gwiazdy polskich i zagranicznych klubów.

Memoriał rozpoczął się o godzinie 10 i mimo wczesnej pory przyciągnął wielu sympatyków sportu. Gdy sala była wypełniona rozpoczęto część oficjalną memoriału.

11 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy w których grali systemem każdy z każdym. Turniej stał na wysokim poziomie a zawodnicy nawet w najbardziej stykowych sytuacjach nie odstawiali nogi.

Od samego początku turnieju wyróżniającymi się postaciami było dwóch zawodników: Bartosz Ława oraz Paweł Skrzypek. Zgromadzona publiczność mogła oglądać na boisku między innymi takich zawodników jak: Przemysław Kaźmierczak, Bartosz Ława, Bartosz Karwan, Olgierd Moskalewicz, Mariusz Jop, Maciej Stolarczyk. Zawodnicy chętnie rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.

Odbył się także mecz pokazowy w którym zawodniczki Pogoni Women Szczecin zagrały z drużynami Przyjaciół Gadochy, Blue Moon Szczecin oraz Pamet/In-Tech Świdwin.

Przed meczami finałowymi odbyły się licytacje cennych przedmiotów podzielone na II części. Zlicytować można było między innymi meczową koszulkę Andreja Woronina z Dynamo Moskwa, Szalik Fiorentiny z autografem Artura Boruca, czy piłkę z podpisami wszystkich zawodników biorących udział w turnieju. Najdroższa rzecz została zlicytowana w drugiej części licytacji, a była to Rakieta tenisowa M. Matkowskiego z Turnieju Masters 2011.

Turniej miał charakter charytatywny. Zbierano pieniądze na chorego 16 latka z Polic, na Dom Dziecka w Świdwinie oraz WOŚP oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rzepczynie. Łącznie w dwóch etapach licytacji zebrano 64.300,00 zł!!!

Zwycięzcą turnieju została Przyjaciół Gadochy, która pokonała w finale zespół Pogoni Szczecin 8:5.

Najlepszym zawodnikiem został Paweł Skrzypek, królem strzelców Bartosz Ława, a najlepszym bramkarzem został Zbigniew Długosz.