Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przelew walutowy z Niemiec. Sprawdź, jakie to proste

materiał informacyjny
Pracując i mieszkając w Niemczech, wiele osób regularnie wysyła pieniądze do Polski – dla rodziny lub po prostu na własne konto w polskim banku. W takiej sytuacji zazwyczaj trzeba liczyć się z wysokimi opłatami ze strony banku za przewalutowanie. Jednak istnieje możliwość wykonania przelewu zagranicznego bez narażania się na duże dodatkowe koszty.

Kursy walut w bankach

Wymiana waluty w banku – zwłaszcza w przypadku większych kwot lub regularnych przelewów – najczęściej się nie opłaca, ponieważ kurs jest niekorzystny dla klienta. Wynika to z faktu, że bank narzuca wysoką marżę za wymianę waluty, w związku z czym powstaje spread walutowy. W rezultacie kurs sprzedaży waluty jest wysoki, a kurs kupna – niski. Niezależnie od tego, w którą stronę wykonywany jest przelew (z konta polskiego na zagraniczne czy odwrotnie) klient sporo dopłaca do tej transakcji. Obecnie w przypadku euro spready w polskich bankach wynoszą ok. 4,8%-9,6%. Dobrym sposobem na to, aby uniknąć takich opłat, jest posiadanie 2 kont – złotówkowego i walutowego. Wówczas możemy taniej wymieniać walutę poza bankiem.

Wymiana walut w internecie

Konto walutowe umożliwia m.in. wymianę waluty online. Internetowe kantory są nie tylko znacznie bezpieczniejszą i pewniejszą formą wymiany walut niż kantory stacjonarne, ale również oferują korzystniejsze kursy walut. Na pojedynczej transakcji na kwotę ok. 300-500 EUR można zaoszczędzić nawet do ok. 130 PLN w porównaniu do wymiany identycznej sumy w banku(według kursu z dnia 16.03.2017). Sama operacja wymiany jest prosta i szybka: podajemy kwotę, jaką chcemy wymienić i wykonujemy przelew (z konta walutowego w przypadku sprzedaży lub z konta złotówkowego w przypadku kupna obcej waluty) na rachunek e-kantoru. Następnie zatwierdzamy wymianę przesłanych środków w internetowym kantorze i otrzymujemy przelew zwrotny w wybranej walucie. Drugą opcją internetowej wymiany walut jest społecznościowa platforma, na której transakcje odbywają się pomiędzy użytkownikami. W tej sytuacji również możemy sporo zaoszczędzić, ponieważ kurs nie jest ustalony z góry, lecz określany indywidualnie przez każdą osobę, która zamieszcza swoją ofertę.

Przelew bez konta walutowego

Co jednak, jeśli nie posiadamy konta walutowego i nie zamierzamy go otwierać w najbliższej przyszłości? Wówczas również możemy wykonywać tańsze przelewy międzynarodowe, korzystając z internetowego kantoru. Na https://internetowykantor.pl/jak-to-dziala/przelewy-zagraniczne/ mamy możliwość wykonywania przelewów typu SEPA (w euro), SPOT (w dolarach amerykańskich, funtach szterlingach i frankach szwajcarskich) i SWIFT (pozostałe waluty). To swego rodzaju 2 w 1 – podczas jednej transakcji dokonujemy zarówno przelewu na konto zagraniczne, jak i wymiany waluty po lepszym kursie niż w banku. Do wykonania przelewu z Niemiec w ramach takiej usługi nie potrzebujemy konta walutowego. Podajemy jedynie numer konta w formie IBAN oraz takie informacje, jak dane adresata przelewu, dane nadawcy oraz waluta, w jakiej prowadzone jest konto. Przelewy walutowe
w e-kantorach to dobra opcja przede wszystkim dla tych osób, które chcą przesłać pieniądze z zagranicy bezpiecznie, szybko i przede wszystkim – bez niepotrzebnych dopłat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto