Przegrana Pogoni w Poznaniu. Co dalej z walką o pierwszą ósemkę?

Pogoń Szczecin przegrała z Lechem w Poznaniu 2:3. Kolejorz przeskoczył Portowców w tabeli ekstraklasy. Do końca sezonu zasadniczego już tylko dwie kolejki i walka o znalezienie się w ósemce potrwa do końca.

- Smoliński oraz Żurawski nie zagrają, ale są inni starsi i także utalentowani. Na bokach obrony Stec i Nunes, czyli szybki i doświadczony. Powinni nam dać trochę świeżości w tym spotkaniu - mówił przed meczem trener Kosta Runjaić.

Pogoń długo przegrywała z Lechem w Poznaniu i zagroziła mu dopiero w dramatycznej końcówce. Porażka 2:3 mocno komplikuje sytuację.

Na środku obrony brakowało Walukiewicza (uraz), w pomocy Drygasa i Kozulja (kartki). Szansę dostali Delev i Guarrotxena. Już w pierwszych minutach Załuska świetnie obronił strzał Gytkjaera. Za chwilę niezłą okazję miał Guarrotxena, ale jego strzał głową minął słupek. Dośrodkowanie Ricardo Nunesa. Po kilku minutach boczny obrońca, który właśnie przedłużył z Pogonią umowę do 2020 roku, znowu świetnie podał do Baska. Bramki jednak nie było.

Pogoni trudno było przejąć kontrolę, a w 24. minucie Lech przeprowadził świetny atak. Wykończył go Kamil Jóźwiak, który dostał podanie w tempo w pole karne od Darko Jevticia. W 33. minucie zaskakującego strzału poszukał Radosław Majewski, były pomocnik Lecha. Z podobnej pozycji Spas Delev spudłował wyraźnie. Majewski w końcówce połowy niemal musnął słupek po uderzeniu z rzutu wolnego. Kiedy Portowcy szykowali się do przerwy, stracili drugiego gola. Po centrze z rzutu rożnego szans Załusce nie dał Vujadinovic, z którym walkę o pozycję przegrał Stec.

- Jeszcze nie odpaliliśmy, tak jak chcieliśmy. W miarę kontrolowaliśmy mecz i dostaliśmy bramkę, ale w przerwie myślę, że się ogarniemy - powiedział w przerwie Majewski.

To nastąpiło zbyt późno. W 54. minucie Lech podwyższył na 3:0. Jóźwiak strzelał na bramkę, a lot piłki zmienił Stec.
Pogoń zbyt późno zabrała się za odrabianie strat. W 86. minucie Guarrotxena po podaniu Majewskiego trafił do siatki. Z kolei w 89. minucie po olbrzymim zamieszaniu piłkę do siatki wpakował Jin Izumisawa.

W następnym meczu Pogoń zagra u siebie z Arką Gdynia. Mecz 7 kwietnia o godz. 15.30.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 3:2 (2:0)
Bramki: Jóźwiak 2 (34, 54), Vujadinović (45) - Guarrotxena (86), Izumisawa (89).
Lech: Buric - Gumny, Rogne, Vujadinović, Kostewycz - Klupś (55 Makuszewski), Trałka (82 Gajos), Tiba, Jevtić (79 Marchwiński), Jóźwiak - Gytkjær.
Pogoń: Załuska - Stec, Fojut, Malec, Nunes - Kowalczyk (59 Hostikka), Podstawski, Majewski, Guarrotxena, Delew (63 Izumisawa) - Buksa (62 Żyro).
Żółte kartki: Pedro Tiba, Trałka, Jóźwiak - Buksa.
Widzów: 7112.