Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przed nami największe na Pomorzu Zachodnim targi pracy

Redakcja MM
Redakcja MM
Targi pracy, już jutro 30. marca w hali Miejskiego Ośrodka ...
Targi pracy, już jutro 30. marca w hali Miejskiego Ośrodka ... Materiał organizatorów
Targi pracy, już jutro 30. marca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji przy ul. Narutowicza 17 w Szczecinie.

Będzie ciekawie, wesoło i kolorowo. W trakcie  specjalne atrakcje dla mieszkańców Szczecina.

Dziś pomiędzy godziną 15 a 17 rozpocznie się happening – korowód pt. „Poszukiwacze zaginionej pracy”, który ma na celu promocję Targów Pracy Pomorza Zachodniego wśród mieszkańców Szczecina.

Start o 15 pod  Domem Studenckim ZUT nr 5 (al. Piastów 24), następnie przemarsz pod Dom Studencki ZUT nr 1 (al. Bohaterów Warszawy 55), powrót na ulice Piastów i dojście do Placu Kościuszki. Następnie ulicą Krzywoustego aż do Bramy Portowe i stamtąd al. Niepodległości do Placu Rodła (zakończenie planowane na około 17:00).

Idea happeningu

Przemierzają lady i morza, kraje i krainy, miasta i wsie, ulice i alejki. Posługują się  wszelkimi dostępnymi wynalazkami – od nowinek technicznych, przez tradycyjne przyrządy aż po magię. Przeprawili się właśnie przez kolejne już morze, dotarli do Szczecina. Wydawało się, ze to kolejna pustynia, aż tu nagle ich oczy oślepiła zieleń. Czy to rzeczywistość, czy tylko kolejny miraż i złudzenie? Podeszli bliżej, czy to możliwe… spoglądali po sobie z zapartym tchem… „Targi Pracy Pomorza Zachodniego” przeczytał jeden z nich drżącym głosem. Nie wahając się ni chwili wbiegli do środka. Przyjdź i przekonaj się o dalszych losach poszukiwaczy. A może jesteś jednym z nich?

Targi pracy
Impreza odbędzie się 30 marca w hali przy ul. Narutowicza 17 w Szczecinie. Targi rozpoczną się o godz. 9, zakończą  o godz. 16. Wstęp jest wolny.

- Zgłosiło się ponad 30 wystawców – informuje Tomasz Pąsik, koordynator Targów Pracy Pomorza Zachodniego. – Są to firmy z bardzo różnych branż. Poszukujące na przykład osób w zawodach inżynierskich, jak chociażby Oticon, Metal-Plast. Ale też firmy zainteresowane osobami z wykształceniem humanistycznym. Wśród wystawców będzie także sporo firm poszukujących osób o mniejszych kwalifikacjach.

Podczas imprezy wystąpią też z ofertą powiatowe urzędy pracy, Wojewódzki Urząd Pracy, placówki doradztwa zawodowego, przedstawiciele akademickich inkubatorów
przedsiębiorczości. Organizatorzy zaplanowali również konferencje. Jedna z nich dotyczyć będzie rynku pracy dla osób głuchych i niedosłyszących. Gospodarzom
targów zależy na odpowiedniej promocji, informowaniu o możliwościach i korzyściach wynikających z zatrudniania osób z taką niepełnosprawnością. Są przecież pełnowartościowymi członkami naszego społeczeństwa.

– Ta impreza jest doskonałą okazją poznania oczekiwań, potrzeb pracowników i pracodawców – dodaje Tomasz Pąsik. – Na targach mogą to wyartykułować w bezpośrednich rozmowach. Także pracodawcy mogą pokazać się, wypromować, zaprezentować swoją ofertę.

Nasz rozmówca podkreśla, że podczas kolejnych edycji imprezy prowadzone są badania wśród wystawców i odwiedzających. Zdobyta w ten sposób wiedza pozwala organizatorom dopasowywać imprezę do oczekiwań i potrzeb rynku pracy. Informacje zdobyte podczas targów służą również do tworzenia raportów odzwierciedlających sytuację na rynku, ale też wskazujących na trendy w kraju i za granicą. Znajdziemy je na stronach www.targipracy.szczecin.pl.

[email protected]


Moje Miasto Szczecin www.mmszczecin.pl on Facebook

O szczecińskiej kulturze przeczytasz też w blogu Małgorzaty Klimczak

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto