Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pracownicy ZDiTM sprawdzają, czy pojazdy komunikacji miejskiej są przepełnione

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Czy jeździmy zgodnie z przepisami? Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego sprawdza napełnienie pojazdów komunikacji miejskiej pod kątem obowiązujących przepisów sanitarnych. Zgodnie z przepisami zajętych może być pięćdziesiąt procent miejsc siedzących lub trzydzieści procent wszystkich dostępnych miejsc.

ZDiTM przyznaje, że kontrole są prowadzone w różnych miejscach, nie tylko na najważniejszych przystankach.

- Kontrole napełnień wykonywane są dynamicznie w różnych miejscach przez służby Nadzoru Ruchu w ramach ich dziennych zadań w zależności od przekazywanych nam sygnałów. Mamy do dyspozycji pojazdy rezerwowe, którymi możemy wzmocnić te kursy, gdzie ilość pasażerów będzie za duża – mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

ZOBACZ TEŻ:

Zgodnie z przepisami zajętych może być pięćdziesiąt procent miejsc siedzących lub trzydzieści procent wszystkich dostępnych miejsc. Dla przykładu w jednym wagonie składu tatr to 26 miejsc.

- Nie odnotowaliśmy jako ZDiTM przypadku kiedy kierowca odmówił jazdy ze względu na przekroczenie liczby pasażerów lub brak maseczki u pasażera – dodaje Hanna Pieczyńska.

W liniach obsługiwanych przez Szczecińsko- Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zdarzają się kursy, gdzie jedzie dużo pasażerów, szczególnie w szczytach komunikacyjnych, a wiec rano i po południu.

– Takie sytuacje zdarzają się na liniach: 101, 103, 106 i 107 – mówi Grzegorz Ufniarz, kierownik działu przewozów w SPPK. - Generalnie jednak jeździ mniej pasażerów. Ma to zapewne związek z tym, że nauka nie odbywa się w szkołach. Część pasażerów przesiadła się prawdopodobnie do swoich pojazdów.

ZOBACZ TEŻ:

Okazuje się, że pasażerowie – nawet w maskach – zatłoczonego pojazdu komunikacji miejskiej mogą zarazić się koronawirusem.

- Tak, pasażerowie zatłoczonego pojazdu komunikacji miejskiej mogą zakazić się koronawirusem, tak jak w każdym innym zatłoczonym miejscu. Maski ochronne (jednorazowe, bawełniane) nie dają 100 procentowej ochrony przed zakażeniem, jednak stanowią mechaniczną barierę, stanowią środek służący zdrowiu publicznemu. Należy pamiętać również o innych środkach ochrony osobistej, choćby higiena rąk - mówi Małgorzata Kapłan z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto