PP. Awans AZS-u Radex i Spójni

Paweł Majchrzak
Paweł Majchrzak/Archiwum
I runda Pucharu Polski za nami. Zarówno AZS Radex Szczecin jak i Spójnia Stargard awansowały do kolejnej rundy rozgrywek.

Gładkie zwycięstwo Akademików

AZS Radex Szczecin gładko awansował do II rundy Pucharu Polski. Akademicy w Pile gładko pokonali tamtejszy Basket 76:56.

Trener Majcherek jeszcze przed meczem zapowiedział, że da szansę pokazania się na parkiecie zmiennikom

Gospodarze tylko na początku spotkania byli w stanie dotrzymać kroku szczecinianom. AZS z minuty na minutę uciekał rywalom i bez większych problemów zwyciężył 76:56.

Najlepszym strzelcem wśród szczecinian był Karol Pytyś, który zdobył 14 punktów i zanotował 6 zbiórek.

Basket Piła - AZS Radex Szczecin 56:76
AZS: Pytyś 14, Prus 13, Wochna 8, Dudek 8, Maciej Majcherek 8, Sudowski 7, Balcerek 7, Michał Majcherek 6, Michalski 5, Pacocha

Udany debiut "Aleksa"

Do kolejnej rundy awansowali również koszykarze Spójni. Stargardzianie mieli jednak problemy w pierwszej połowie, która zkończyła się remisem (25:25).

Po przerwie Spójnia zaczęła lepiej bronić (pozwoliła gospodarzom na zdobycie zaledwie 17 "oczek") i szybko zbudowała wysokie prowadzenie, którego już nie oddała do końca.

KK Świecie - Spójnia Stargard 42:63 (14:11, 11:14, 9:21, 8:17)
Spójnia: Grzegorzewski 11, Koszuta 11, Parzych 9 (raz za 3 pkt), Kulikowski 8, Soczewski 8, Wróblewski 5 (1), Bodych 4, Ulchurski 4 (1), Grudziński 3, Buczyniak