Poznaliśmy najlepszych bokserów Starego Kontynentu

Tygodniowe zmagania młodych pięściarzy już za nami. Wyłoniono najlepszych bokserów Europy w 11 kategoriach wagowych. Sukcesy odnosili także nasi reprezentanci.

W zawodach wystartowało ponad 200 bokserów z 34 krajów, którzy przez tydzień walczyli o tytuł Młodzieżowego Mistrza Europy w 11 kategoriach wagowych. Zmagania pięściarzy w hali Szczecińskiego Domu Sportu przyciągały na tłumy spore rzesze kibiców. Szczególnie walki Polaków, którzy zdobyli cztery medale.

Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Cezary Samełko, który zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 81 kilogramów. Nasz pięściarz gładko przeszedł przez drugą rundę i ćwierćfinał. Problemy zaczęły się dopiero w półfinałowej walce z Niemcem Marcusem Okosunem, jednak Samełko wyszedł zwycięsko także z tego starcia. W finale zmierzył się z Rosjaninem Evgenyem Tishchenko, w którym po bardzo zaciętej walce przegrał na punkty 0:3.

Oprócz tego Polacy zdobyli jeszcze trzy brązowe medale. Kamil Gardzielik w kategorii wagowej do 64 kg, Krystian Sielawa w kategorii do 60 kg oraz Kamil Łaszczyk w kategorii do 54 kg. Wszyscy ci zawodnicy zakończyli swój udał w zawodach w półfinałach. Mieli tam zagwarantowane medale, ponieważ nie odbywały się walki o trzecie miejsce.

Najbliżej awansu do finału był Łaszczyk, który zmierzył się z Elvinem Isayevem z Azerbejdżanu. Polak bardzo dobrze prowadził walkę, jednak w końcówce zabrakło mu sił, wykorzystał to jego przeciwnik i nasz pięściarz przegrał minimalnie 2:3.

Na zawodach zaprezentowali się także szczecińscy bokserzy. Sebastian Zacharski ze Sztormu Szczecin dotarł do ćwierćfinału w wadze superciężkiej (ponad 91 kg). W walce o strefę medalową uległ Arbi Madaevowi z Rosji. Drugi z naszych zawodników Paweł Nowak z Olimpu Szczecin zakończył rywalizację już w pierwszej rundzie w wadze papierowej (do 48 kg).