Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powrót kin, muzeów, teatrów. Jak działają w Szczecinie?

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Pierwsze w Szczecinie otworzyły się galerie sztuki i muzea. Teraz kolej na kina i teatry. Widzowie z utęsknieniem czekali na ten moment.

Kina w Szczecinie?

Po kilku miesiącach nieobecności Kino Zamek 12 lutego wznawia swoją działalność. Zgodnie z wytycznymi rządu repertuar kinowy zaplanowany został do 26 lutego, ale znajduje się w nim aż dwanaście bardzo wartościowych propozycji. Wśród zamkowych propozycji kinowych znajdziemy pokazy premierowe, szczecińskie produkcje z szansą na Oscary, obrazy nagradzane podczas najważniejszych europejskich wydarzeń filmowych czy specjalny przegląd filmów z festiwalu Nowe Horyzonty.

Kino Pionier twierdzi, że w przypadku otwarcia bardziej realny jest koniec miesiąca. Wtedy będzie większe rozeznanie w sytuacji pandemicznej i w kosztach, jakie będą wiązały się z otwarciem

Helios informuje, że nie otworzy się 12 lutego.

- Potrzebujemy czasu, aby jak najlepiej przygotować się do ponownego otwarcia, dlatego prosimy Was o jeszcze trochę cierpliwości. O konkretnej dacie otwarcia, a także repertuarze będziemy informować na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych - czytamy na stronie internetowej kina.

Podobnie Multikino.

- Dla nas wznowienie działalności oznacza dużą akcję logistyczną, nie możemy tego zrobić warunkowo na 2 tygodnie - tłumaczą przedstawiciele kina. - Wszyscy czekamy na przeżywanie filmowych emocji. O terminie otwarcia poinformujemy wkrótce.

Teatr Lalek Pleciuga zaprasza na premierowy spektakl "Strach się bać" w niedzielę o godz. 11. Można zobaczyć go również dzień wcześniej o godz. 16.

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na premierę spektaklu baletowego według pomysłu ikony polskiej choreografii Zofii Rudnickiej do muzyki Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego "Wizje miłości / Mity" pamięci Ewy Głowackiej, która odbędzie się 13 lutego o 19 w siedzibie teatru.

Kolejny spektakl w niedzielę o godz. 18. Premiera będzie także udostępniona na platformie eWejściówki VOD w niedzielę, 14 lutego, o 20.30.

- Do muzyki Chopina tańczy pięć kobiet. Są one w różnym wieku. Jest dziewczynka, panienka, młoda kobieta, dojrzała i przegrana. Każda z nich jest na innym etapie życia, ma inne wyobrażenie o miłości. Panienki jeszcze nic nie przeżyły, natomiast kobiety starsze mają za sobą przygody, które je skaleczyły lub uszlachetniły. Te różne stany miłości będziemy mogli zobaczyć na scenie oddane za pomocą ruchu i tańca oraz wrażliwości pięknych tancerek, które tutaj spotkałam, i którymi jestem zachwycona - mówi Zofia Rudnicka, choreografka spektaklu.

ZOBACZ TEŻ:

W najbliższych tygodniach opera planuje kolejne premiery:

  • „Kiedy przyjdzie wiosna” – koncert chóru z udziałem publiczności w dwóch częściach – 27 lutego o 19 i 28 lutego o 18;
  • „Eugeniusz i Tatiana – Zakręt” z udziałem publiczności – spektakl na motywach opery „Eugeniusza Oniegina” Piotra Czajkowskiego – 6 marca o 19 i 7 marca o 18, a premiera online – 7 marca o 20.30.
  • Dla dzieci Opera na Zamku przygotowuje musical „O krasnoludkach i sierotce Marysi” – 13 marca o 17.
  • Następną premierą w marcu jest "Klucz do poezji" – recital Ewy Olszewskiej i Olgi Bilej z udziałem publiczności – 20 marca o 19.

Teatr Mały zaprasza na spektakl "Przyszedł mężczyzna do kobiety", który będzie można zobaczyć 12, 13 i 14 lutego na żywo. To przezabawna komedia na aktorski duet. On i ona spotykają się na randce, która zaczyna się… fatalnie. Po serii kłótni i obelg, włączają płytę „Love story” i… zaczynają jeszcze raz. Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością.

Natomiast na VOD Teatr Współczesny zamierza prezentować przez trzy dni spektakl "Beckomberga" w reż. Anny Augustynowicz.

20 lutego TW planuje premierę online spektaklu „Książę Niezłomny”. To opowieść o naiwności ludzkiej wiary wobec polityki i prywatnych celów władzy. Historia jednostki zostaje przeciwstawiona historii wojny dwóch wielkich cywilizacji: judeochrześcijańskiej i arabskiej.

13 marca na dużej scenie Teatru Współczesnego zobaczymy "Kongres futurologiczny" S. Lema w reż. Agnieszki Jakimiak.

Teatr Polski od 13 lutego zaprasza na klasyczną komedię pomyłek "Weekend z R." (Scena Kameralna Nowy Browar). Spektakl ten, buzujący od szaleńczych uczuć i namiętności, jest doskonałą propozycją na walentynki i nie tylko. Kolejnym spektaklem w bieżącym repertuarze jest największy hit TP "Mayday" dla tych, którym nigdy dość perypetii taksówkarza-bigamisty.

Teatr Kameralny zaprasza 14 lutego o godz. 17 na spektakl rozrywkowy "Wszystko, co znam na pamięć."

- Pod koniec marca szykujemy premierę "Przyjaciele" Adamem Dzieciniakiem - mówi Michał Janicki, dyrektor Teatru Kameralnego. - Zaprosimy widzów na jedną z prób, więc proszę nas śledzić. A w międzyczasie wracamy do starego tytułu "Fanaberie".

W weekend otwiera się Teatr Nie Ma. Będzie to spektakl „Symptomy Normalności". Widzowie będą mogli go obejrzeć zarówno w formie tradycyjnej, jak i online transmitowanej na żywo.

Publiczność zaprasza również Teatr Kana.

- Nareszcie wracamy na deski teatralne – wytęsknieni, szczęśliwi i pełni entuzjazmu - mówi Ewa Julianna Szostakowa z Teatru Kana. - Chcemy się z naszymi Widzami w końcu podzielić nowiną – rozpoczynamy nowy rozdział w życiu spektaklu „Projekt: Matka”: na scenie pojawi się nowa aktorka! Zapraszamy – oczywiście w zgodzie ze wszystkimi obostrzeniami sanitarnymi – już w Walentynki, 14 lutego, w niedzielę, o godzinie 17 do Teatru Kana, zapraszamy także tydzień później: 21 lutego, także w niedzielę, także o 17– na spektakl „Projekt: Matka”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto