Portowcy nie dali się III-ligowcom z Gorzowa

Pogoń zremisowała dziś 1:1 GKP Gorzów Wlkp. Do przerwy 1:0 prowadzili jednak goście.

Bramki:
0:1 Gajewski (6. min.)
1:1 Parzy (66. min.)

Pogoń: Łapczyński (46’ - Norko), Kargol (17’ - Niedźwiedzki), Tychowski, Skrzypek (46’ - Skrzypek), Kosakowski, Parzy (72’- Matlak), Biliński (65’ - Zawadzki), Norsesowicz (35 - Jarymowicz), Przewoźniak (46’ - Rydzak), Kowal (77’ - Wójtowicz), Ropiejko (57’ - Żaczek)

Pierwszą połowę obydwie ekipy zaczęły bardzo spokojnie, zawodnicy bardziej skupili się na rozgrywaniu piłki niż na atakach na bramkę przeciwnika.

W 6. minucie goście wyszli na prowadzenie. Jakuba Łapczynskiego pokonał strzałem głową Piotr Gajewski, którego nie upilnowali  w polu karnym przy rzucie rożnym nasi obrońcy.

Po stracie bramki Portowcy zaczęli grać nerwowo, było sporo niedokładności w grze. Przez większość czasu piłka była rozgrywana w środku pola, brakowało trochę akcji oskrzydlających.

W drugiej części meczu Pogoń rzuciła się do odrabiania strat. Świetnie jednak tego dnia prezentowali się obrońcy gości, którzy zatrzymywali każdy atak szczecinian.

W 66. minucie padła bramka dla Pogoni. W zamieszaniu w polu karnym obrońca z Gorzowa chciał wybić piłkę, jednak ta trafiła w nogę Tomasza Parzego i wpadła do bramki.

Portowcy mieli jeszcze szansę na podwyższenie rezultatu. W 80. minucie świetnym dośrodkowaniem z lewego skrzydła popisał się Jarymowicz.  Piłka trafiła wprost do Żaczka, który mocno uderzył głową, jednak bramkarz gości zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny.

W 89. minucie szczęścia spróbował także Grzegorz Matlak, który pojawił się na boisku w 72 minucie. Obrońca Pogoni mocno uderzył z dystansu, jednak piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.