Porażka Pogoni w Stargardzie Szczecińskim

Pogoń przegrała kolejne wyjazdowe spotkanie. Tym razem Portowcy ulegli drużynie Błękitnych 1:0. Relacja LIVE z meczu tylko u nas!

Składy obu drużyn:

Pogoń Szczecin: Damian Wójcik – Jakub Zawadzki, Paweł Skrzypek, Andrzej Tychowski, Marek Walburg – Radosław Biliński (kpt), Tomasz Parzy Tomasz Rydzak, Maciej Ropiejko - Jarosław Norsesowicz, Marek Kowal

Błękitni Stargard: Marcin Kaczmarczyk – Wojciech Reguła, Jakub Procyk, Przemysław Filocha (kpt), Mateusz Jureczko – Bartłomiej Zdunek, Kacper Gibas, Tomasz Królak, Łukasz Woźniak – Konrad Jankowski, Robert Gajda

1 minuta: Sędzia główny rozpoczyna spotkanie. Grę zaczęli piłkarze Błękitnych Stargard. Na trybunach jest ok. 300 kibiców ze Szczecina, którzy od pierwszych minut głośno dopingują swoich ulubieńców. Gdy zespoły wchodziły na murawę kibice odpalili świece dymne i rzucili serpentyny na boisko

5 minuta: Drużyny bardzo spokojnie rozpoczęły to spotkanie. Gra toczy się w środku pola i jak do tej pory nie oglądaliśmy groźnych akcji podbramkowych

12 minuta: Spotkanie jak do tej pory bardzo nudne. Żadna z drużyn nie oddała jeszcze strzału na bramkę przeciwnika

15 minuta: Piłkarze atakują coraz śmielej. Bloki defensywne obydwu drużyn spisują się bardzo dobrze. Cały czas słychać fantastyczny doping fanów „Dumy Pomorza”. Piłkarze na pewno czują się tak, jakby grali u siebie

25 minuta: Maciej Ropiejko i Tomasz Parzy zderzyli się w powietrzu. Ropiejko doznał urazu głowy i mocno krwawi, na pewno nie będzie mógł dokończyć tego spotkania

27 minuta: Za Macieja Ropiejkę na boisku pojawia się Cezary Przewoźniak

29 minuta: Na boisku cały czas nie ma karetki.Rratownicy udzielają Ropiejce pomocy poza końcową linią boiska

32 minuta: Maciej Ropiejko został już zabrany do szpitala. Ma pękniętą wargę i naruszone zęby

37 minuta: Piłkarze Błękitnych zaczynają przeważać. Pod bramką Wójcika jest coraz groźniej, jednak póki co defensorzy Pogoni spisują się bardzo dobrze. Królak był bliski zdobycia bramki po uderzeniu głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego

40 minuta: Zmiania u Błękitnych. Boisko opuszcza Jakub Procyk, a na placu gry pojawia się Dawid Markiewicz

42 minuta: Rzut wolny dla Błękitnych. Bezpośrednio strzelał Łukasz Woźniak, ale piłka poleciała daleko od bramki

45 minuta: Sędzia główny dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry

Koniec pierwszej połowy. Piłkarze w niej nie zachwycili, gra toczyła się wolno, kibice nie oglądali praktycznie żadnych groźnych akcji. Niestety minus należy się także organizatorom. Karetka zabrała krwawiącego Ropiejkę z boiska dopiero po ok. 10 minutach

46 minuta: Rozpoczyna się druga połowa meczu. Piłkarze powrócili już na murawę. Mamy jedną zmianę po stronie Pogoni. Boisko opuścił Tomasz Parzy, a w jego miejsce wszedł Łukasz Skórski

48 minuta: Rzut rożny dla Pogoni. Po wrzutce Przewoźniaka niepewnie interweniowali obrońcy i niewiele brakowało, a padłaby bramka

49 minuta:  CZERWONA KARTKA DLA POGONI! W trakcie przepychanki w polu karnym Marek Walburg uderzył w twarz jednego z obrońców i został ukarany drugą żółtą kartką. Pogoń gra w osłabieniu

56 minuta: Tempo gry znowu spadło. Gra znowu przeniosła się do środka pola. Cały czas kibice mocno dopingują Pogoń. W ruch poszły race, balony i flagi

63 minuta: Rzut wolny dla Pogoni. Bezpośrednio na bramkę uderzał Przewoźniak, jednak bramkarz gospodarzy nie miał problemów z obroną jego strzału

66 minuta:**GOOOOOL!** Błękitni Stargard obejmują prowadzenie. Bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Tomasz Królak.

73 minuta: Marcin Dymek wchodzi za Jarosława Norsesowicza. Po utracie bramki Pogoń wyraźnie nie może się pozbierać. Pojawiło się sporo niedokładności w grze

74 minuta: Kolejna groźna akcja Błękitnych. Jeden z napastników uderzył z woleja zza pola karnego, ale piłka odbiła się od poprzeczki

76 minuta: Bardzo dobrze na lewym skrzydle zagrał Tomasz Rydzak, który minął jednego obrońcę i uderzył na bramkę. Piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką

77 minuta: Zmiana w zespole gospodarzy. Kamil Jarząbek zmienia Łukasza Woźniaka

80 minuta: Zmiana w Pogoni. W miejsce Jakuba Zawadzkiego na boisku pojawia się Mikołaj Lebedyński

81 minuta: Damian Wójcik świetnie zatrzymał strzał Kamila Jarząbka. Chwilę później Tomasz Rydzak był w znakomitej okazji do wyrównania, ale i tym razem bardzo dobrze interweniował bramkarz gospodarzy

82 minuta: Kolejna zmiana w zespole Błękitnych. Za Bartłomieja Zdunka wchodzi Łukasz Karasiak

87 minuta: Żółta kartka dla Tomasza Rydzaka

90 minuta: Sędzie dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry

91 minuta: Świetnie z rzutu rożnego dośrodkował Przewoźniak, piłkę uderzał Tychowski, ale ta poleciała minimalnie ponad bramką

Koniec meczu. Pogoń przegrywa kolejne wyjazdowe spotkanie. Trzeba przyznać, że gospodarze byli wyraźnie lepsi. Po stracie Walburga Pogoni trudno było stworzyć groźne sytuacje pod bramką rywali.

Wielki plus należy się kibicom Pogoni, którzy przez całe spotkanie głośno dopingowali swoich ulubieńców i zaprezentowali bardzo efektowną oprawę. Warto zaznaczyć, że Błękitni Stargard to jedyny zespół, któremu w lidze w tym sezonie dwukrotnie udało się pokonać Pogoń.